reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XI, XI Max ve XR 2019 için ortaya çıkan kulaklık detayı

iPhone XI, XI Max ve XR 2019 için ortaya çıkan kulaklık detayı

Teknoloji devi Apple’ın gelecek iPhone XI, XI Max ve XR 2019 modelleri hakkında dikkat çeken yeni bilgiler ortaya çıktı.

Apple’ın 2019 iPhone ailesi iPhone XI, XI Max ve XR 2019, yavaş yavaş netleşmeye devam ediyor. Haklarında şimdiye kadar birçok detayın ortaya çıktığı telefonlar, söylendiği kadarıyla kulaklık kullanımı ile alakalı yeni bir özellik de kazanıyor. Kesin olarak üç telefonda da 3.5 mm kulaklık girişi yer almıyor. Apple artık telefon tarafı için fiziksel kulaklık girişini tarihe gömmüş durumda. Bahsettiğimiz yeni özellik, iki adet Bluetooth kulaklığın aynı anda XI, XI Max ve XR 2019 modellerine bağlanabilecek olması. Android tarafında olmasına rağmen iPhone tarafında ilk defa sunulacak bu özellik, kişilerin örneğin AirPods ve Powerbeats Pro kablosuz kulaklık modellerini tek bir telefona bağlayarak aynı içeriği çalmasına imkan tanıyacak. Böylelikle kullanıcılar dinledikleri müzikleri yakındakilerle paylaşabilecek. Burada başka bir kullanım senaryosundan daha bahsediliyor. Kişilerin telefonlarını aynı anda hem otomobil sistemine hem de kablosuz bir kulaklığa bağlayabileceği söyleniyor. Böylelikle içeriklerin farklı yerlerden dinlenebileceği örneklendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XI, XI Max ve XR 2019 hakkında başka neler biliyoruz?

Telefonlar özellikle kamera konusunda geliştiriyor. XI ve XI Max’te üçlü arka kamera, XR 2019’da ise çiftli arka kamera bulunuyor. Daha hızlı bir FaceID sistemini barındıracak modellerin, ters kablosuz şarj sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde tanıtılmış en iddialı Android modeli