reklamı kapat

POPÜLER

BMW R18 Concept

60’ların modası unutulmaz çizgilerle birleşti; BMW R18 Concept

Klasik modellerin bir araya geldiği etkinlikte sahne alan BMW R18 Concept, organizasyonun ruhunu fazlasıyla yansıtan detaylara sahip.

Motosiklet dünyasının “centilmen” sürüş ruhunu içerisinde barındıranlar; Cafe Racer, Scrambler, Bobber ve Chopper gibi çizgileri tercih eder. Geliştirilen özel projelerle fabrika çıkış modelleri baştan yaratarak bu ruha çeken meraklıları için BMW de hiç şüphesiz listenin üstünde yer alıyor. Özellikle 60‘lı yıllara damga vuran R60 ve ardından gelen R80’in merkeze alındığı bu dönem motosikleti her zaman ayrı noktada konumlandırılır. Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2019‘a konseptleriyle damga vuran BMW, bu ruhu çok iyi bilen bir ekiple bizi 60’lı yıllara götürmeyi tercih ediyor. Başrolün sahibi ise BMW R18 Concept projesinden başkası değil. Bart Janssen Groesbeek tarafından tasarlanan motosiklet, klasik Bobber karakteriyle markanın 60’lardaki boxer motor vizyonunu bir araya getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW R18 Concept

Motosikletin tasarım detayları kadar rakamsal verileri de şüphesiz hemen kafalarda oluşan soru işaretleri arasında. Lakin BMW Motorrad ekibi 1.800cc hacmindeki makinenin ürettiği beygir başta olmak üzere hiçbir verisini açıklamadığını en başta sizlerle paylaşalım. Çift silindirli bu motorun bloğu ve şanzımanıysa alüminyum alaşım temelinden oluşturulmuş durumda. Teknik verinin dışında motorla ilgili altı çizilmesi gereken diğer nokta ise karburatörü. Kullanılan Solex çift karburatörün o dönem BMW 2002‘de de yer alıyor olması, kayda değer bilgiler arasında öne çıkıyor. LED ışıklandırma grubu, telli jantları ve diğer parçalarının bir araya gelmesiyle tam bir old school havası taşıyan R18, bir süre aklımızdan çıkmayacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

BMW Motorrad konsept