reklamı kapat

POPÜLER

3D Touch kapatma

iPhone’da “3D Touch” özelliğini kapatma [Nasıl Yapılır?]

iPhone 6s’le birlikte hayatımıza giren “3D Touch” özelliği sizin de pek ilginizi çekmiyorsa 3D Touch kapatma yöntemi oldukça basit. Yapmanız gereken sadece basit birkaç adımı uygulamak.

iPhone XR dışında iPhone 6s ve sonraki modellerde görülen bu özellik, her iPhone yeniliği gibi herkesin ilgisini pek çekmiyor. Özellik, uygulamaları kısa yoldan kullanmaya yarıyor ve ana ekranda bir uygulamaya basınç uygulandığında çalışıyor. Özellik ile uyumlu çalışan uygulamalar, sizi ana ekranlarına yönlendirmeden basarak görüntülediğiniz seçeneklere direkt olarak erişebilmenizi sağlıyor. Örneğin, Apple’ın “Kamera” uygulamasına 3D Touch uyguladığınızda isterseniz uygulamayı hiç açmadan doğrudan ön kamerayı açabiliyorsunuz. Ayrıca bu özellikle e-posta, mesaj gibi içerikleri görüntülemeden onların detaylı ön izlemelerine de ulaşabilmenizi sağlıyor. Fakat bu özellik, bazı kullanıcılar için zaman kaybı olabiliyor. Hatta özellikten haberi olmayan iPhone kullanıcıları bile mevcut! Eğer siz de bu özelliği öğrenmek istiyorsanız uygulamanız gereken birkaç adım sonrasında bu özellikten kurtulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl yapılır?

Öncelikle “Ayarlar” uygulamasını açıyorsunuz. Daha sonra “Genel” ve “Erişilebilirlik” seçeneklerine tıklıyorsunuz. iPhone 6s ve üzeri modellerde –iPhone XR hariç– sayfayı aşağı indirerek “3D Touch” seçeneğine tıklıyorsunuz. Son olarak karşınıza gelen ekranda açık olan anahtarı kapalı hale getirmeniz gerekiyor. Eğer tüm adımları eksiksiz uyguladıysanız tebrikler, özelliğiniz artık kapalı demektir.

İlginizi çekebilir

iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’nin tanıtım videosu