reklamı kapat

POPÜLER

ipad modelini öğrenme

iPad modelini öğrenme [Nasıl Yapılır?]

Eğer hangi iPad modeline sahip olduğunuzu hatırlamıyorsanız size iyi bir haberimiz var. Basit birkaç adım sonrası iPad modelini öğrenme yöntemi size de hiç zor gelmeyecek. Bakalım iPad modeli nasıl bulunur?

Bildiğiniz gibi bir iPad modelini iPhone’unki kadar kolay öğrenmek mümkün değil. Evet, tabletin tasarımı veya botuyla ilgili bilgisi olanlar için durum daha az karmaşık. Ancak modelin ne olduğu bazı teknik adımlar uygulanmadan net olarak bilinemiyor. Eğer siz de iPad modelinizin ne olduğunu bilmiyorsanız bu haber, tam size göre. Bu yöntemde temel alınan detay, iPad’in sahip olduğu model numarasının ne olduğunu bulmada yatıyor. Eğer iPad’inizi hazırladıysanız modelinin ne olduğunu öğrenmeye hemen başlayabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


iPad’in arkasında bulunan ve hangi model olduğunu öğrenmeye yarayan model kodu

Hangi iPad modelini kullanıyorum?

iPad modelini öğrenme yöntemine başlamak için hazırladığınız iPad’in kılıfı varsa çıkarmanız gerekiyor. Daha sonra tabletinizin arkasında bulunan “iPad” yazısı altındaki ince baskıda bir model numarası arayacağız. Üstteki görselde görüldüğü gibi “A” koduna sahip bir model numarası bulduktan sonra aklınızda tutuyorsunuz. Buraya tıklayarak kodu isterseniz Apple’ın iPad listesinden aratabilirsiniz. Alternatif olarak, bulduğunuz kodun internette bir araştırmasını yapıp iPad modelinizin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Eğer iPad’inizin ince baskısı silindiyse veya model ismini bir şekilde orada göremediyseniz başka bir yöntem daha var. iPad’inizden “Ayarlar” uygulamasını açtıktan sonra “Genel” seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra “Hakkında” adımını uygulayarak iPad’inizin detaylı bilgilerini göreceksiniz. Bilgiler arasından “Model” seçeneğinin karşısındaki kodu da internette aratarak iPad modelinizin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple’dan yeni iPad Pro reklamları yayında