reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mimoji Apple

Xiaomi’nin yeni telefonları için “yanlışlıkla” kullandığı Apple reklamı [İzle]

Xiaomi Mi CC9 ve Mi CC9e modelleri ile gelen Mimoji adı verilen özellik için içerisinde Apple’ın olduğu çok şaşırtıcı bir gelişme ortaya çıktı.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz Xiaomi Mi CC9 ve Mi CC9e, fiyat performans konusunda dikkat çeken cihazlar. İşte bu cihazlar, bünyelerinde Apple Memoji, Samsung AR Emoji, Huawei Qmoji ve Oppo 3D Omoji‘ye rakip olarak bir Mimoji sistemi taşıyor. Bu sistemle kendinize benzeyen karakterler oluşturabiliyor ve bunları farklı yerlerde kullanabiliyorsunuz. Firmaya göre Mimoji altyapısında 165 farklı saç stili, yüz ve aksesuar bulunuyor. Fotoğraf yanında videoda da çakışan Mimoji’ler, bu tarz eğlenceli şeyleri sevenler için oldukça güzel görünüyor. Ancak Mimoji altyapısı yapabildikleri değili, direkt olarak “Apple’ın Memoji‘sini taklit etmişler” haberleriyle gündeme geliyor. Firma bu konuda yaptığı bir resmi açıklama “taklit durumunu” kesinlikle kabul etmiyor. Xiaomi bu konuda çok uzun zamandır çalıştıklarını belirtiyor. Yeni ortaya çıkan bir detay ise tüm bu açıklamaya gölge düşürüyor. Çünkü Xiaomi, resmi sitesinde Mimoji‘yi öne çıkarmak için yukarıdaki Apple imzalı Memoji reklamını kullanmış. Bu videonun bir “hata” sonucunda siteye konulduğunu söyleyen firma, elbette açıklamasıyla kişileri ikna edemiyor ve kullanıcıların diline düşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, Mimoji konusunda daha orijinal olabilirdi

Hem bu yapılan hata hem de hazırlanan bazı görsellerde gerçekten büyük benzerlikler yer alıyor. “Apple’ı taklit ediyor” yorumlarıyla uzun yıllardır karşılaşan Xiaomi, artık dünyanın en önemli teknoloji firmaları arasında yer alıyor. Bu açıdan orijinalliğe daha çok önem verilmesi kullanıcı gözünde daha iyi olacak izlenimi yaratıyor.