reklamı kapat

POPÜLER

64 megapiksel Redmi

Redmi’nin 64 megapiksel akıllı telefonu için önemli paylaşım

64 megapiksel akıllı telefon modelleri çok yakında geliyor. Bu konuda adım atacak firmalardan birisi olacak Redmi, gösterim için tarihi verdi.

Kısa süre önce Türkiye operasyonuna da başlayan Realme, pazarın ilk 64 megapiksel kameralı akıllı telefonunu 8 Ağustos tarihinde tanıtacak. Ancak ilk gösterim Redmi tarafından yapılacak. Yapılan resmi açıklamaya göre 7 Ağustos tarihinde Redmi’den yeni kamera sensörü için önemli paylaşımlar geliyor. Söylendiği kadarıyla firma bu tarihte 64 megapiksel kameranın getirdiklerini ve altyapının tam olarak nasıl çalıştığını gözler önüne serecek. İlk modeli 2019 bitmeden raflara çıkaracağı tahmin edilen firma, bu açıdan oldukça merak uyandırıyor ve heyecanlandırıyor.

Daha önce de söylediğimiz üzere bu 64 megapikselli kameraların arkasında direkt olarak Samsung yer alıyor. Samsung imzalı 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 üzerine kurulan telefonlar, bu 1/1.72 inç boyutundaki sensör ile yaklaşık 20 MB boyutunda tam 9216×6912 piksellik fotoğraflar vermeye hazırlanıyor. Telefonlar için bu kadar yüksek çözünürlük sunan ilk sensör olan ISOCELL Bright GW1, piksel birleştirme odaklı Tetracell teknolojisi ile düşük ışıklı ortamlarda yüksek fotoğraf kalitesi sağlıyor. Düşük ışıkta çözünürlüğü 16 megapiksel seviyesine çekerek temiz ve aydınlık görüntüler sunacak ISOCELL Bright GW1, Samsung’un da orta seviye bir 2019 A serisi modelinde de kendisine yer bulacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi, Samsung ve Realme imzalı 64 megapiksel akıllı telefon modelleri merak uyandırıyor

Peki sektörün üst limiti 64 megapiksel mi olacak? Elbette hayır. Sağlam kaynaklara göre  2020’de kesin olarak 100 megapiksel ve üstü akıllı telefonlar yolda bulunuyor. Sektör yapay zekanın imkanlarıyla çıtayı oldukça yükseltmeye kararlı durumda.

İlginizi Çekebilir

OPPO, gelecek akıllı telefon tasarımını gösterdi