reklamı kapat

POPÜLER

Raspberry Pi 4

4K desteğiyle dikkat çeken Raspberry Pi 4 ve uygun fiyatı [Video]

Uzun yıllardır hayatımızda yer alan mini bilgisayar Raspberry Pi, yeni sürümüyle karşımızda. İşte fiyat ve detaylarıyla Raspberry Pi 4.

Raspberry Pi Vakfı tarafından desteklenen kredi kartı büyüklüğünde tek bir board’dan oluşan mini bilgisayar Raspberry Pi, yeni sürümüyle çıtayı daha da yükseltiyor. Özellikle hobi ile uğraşan ve elektronik tarafa ilgi duyanları sevindiren ürün, yeni sürümünde gücünü 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli 64-bit ARM Cortex-A72 işlemciden alıyor. 1 GB / 2 GB ve 4 GB LPDDR 4 SDRAM seçenekleri sunulan Raspberry Pi 4, özellikle 4K desteğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. İki adet 4K monitörü çalıştırabilen sürüm, bu açıdan oldukça büyük bir artış getiriyor. Ufak gövdesinde gigabit ethernet, iki adet USB 3.0, iki adet USB 2.0 ve 4K desteğini mümkün kılan iki adet micro HDMI portu yer alan ürün, çift kanal 802.11ac WiFi ve Bluetooth 5.0 teknolojilerine de sahip. Bağlantı konusunda oldukça memnun eden yeni Raspberry Pi, pazarda büyük ses getirmeyi başarmış durumda.

Raspberry Pi 4
Raspberry Pi 4
Raspberry Pi 4
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkatleri üzerine çeken Raspberry Pi 4 kaça satılacak?

Hemen tahmin edebileceğiniz üzere karşımızda yüksek bir fiyat etiketi bulunmuyor. Herkes tarafından ulaşılabilir yapısını sürdüren bilgisayar, sadece 35 dolar fiyat etiketine sahip. Bu fiyat 1 GB RAM’li versiyon için. 2 GB için 45 dolar, 4 GB RAM içinse 55 dolar verilmesi gerekiyor.