reklamı kapat

POPÜLER

Netflix hack day

Netflix “Hack Day” etkiliğinde hazırlanan ilginç proje! [Video]

24 Haziran 2019

Dünyanın en popüler film / dizi servislerinden Netflix, farklı teknolojileri denemekten çekinmiyor. Yine gerçekten ilginç bir deneme karşımızda.

Kendi içerisinde uzun zamandır düzenli olarak “Hack Day” etkinliği gerçekleştiren Netflix, bu etkinlikte çalışanlarının yeni fikirler odağında sınırları zorlamasını istiyor. 2019 Hack Day kapsamında ise en çok öne çıkan proje “Project Rumble Pak” oluyor. Project Rumble Pak, temel olarak telefonların titreşim motoruyla izlenilen içeriği bir araya getiriyor. Burada kurulan altyapı oyun kontrolcülerini akıllara getiriyor. İçeriği algılayan özel sistem, örneğin dizide bir patlama olduğu zaman telefonun titreşim motorunu devreye sokuyor. Bu sayede içeriğin etkisini artırmayı hedefleyen proje, gösterimi aksiyonun bol olduğu Voltron: Legendary Defender ile yapıyor. Özellikle aksiyon dizilerinde / filmlerinde çok güzel olacak gibi duran sistem, titreşim ile aksiyonu “hissetmenize” imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Hack Day projeleri her zaman ilginç oluyor

Burada The Voice of Netflix projesi de dikkatleri üzerine çekiyor. Detaylarına burada ulaşabileceğiniz proje, popüler Netflix karakterlerinin sözlerini kendi yazdıklarınız için (Arşivde olanlar üzerimden) kullanmanıza imkan tanıyor. Bu tarz projeler için platformun geleceğine yönelik gerçekten güzel adımlar atan firma, kendi alanında büyümeye devam ediyor. İçeriği sürekli olarak büyüyen Netflix’in, Türkiye pazarındaki kullanıcı kitlesi de özel içeriklerin etkisiyle artıyor. Kısa süre önce fiyatlarına zam yapan firma, yine de bütçeleri yormadan keyifli saatler vadediyor.