reklamı kapat

POPÜLER

Taş Devri

90’lar çocuklarını sevindirecek Taş Devri müjdesi

Bir dönem Türkiye televizyonlarında her sabah karşımıza çıkan Taş Devri uzun bir aranın ardından geri dönmeye hazırlanıyor. Yeni projeye dair ilk detaylar belli oldu.

Orijinal ismi The Flintstones olan çizgi filmin geçmişi aslında çok öncelere dayanıyor. Fakat Türkiye’de çocukların Taş Devri’yle tanışması 90’lı yılları buldu. O dönemde herkesi televizyon başına çeken bu animasyon daha sonra farklı formatlarda karşımıza çıkmayı sürdürdü. Farklı animasyon serilerin yanında televizyon projeleri ve canlı kanlı filmler de seyrettik. Fakat uzun zamandır Taş Devri’nin cephesinde sessizlik hakimdi.

Yetişkinlere hitap eden Taş Devri projesi

Hollywood’un güncel ve güvenilir haber kaynakları arasında yer alan Variety bu sürecin son bulacağını müjdeledi. Warner Bros. Animation yeni bir projeyi ekrana taşımaya hazırlanıyor. Bu yapım Elizabeth Banks’ın Brownstone Productions şirketi ortaklığında gerçekleştirilecek. Yeni Taş Devri projesi şu sözerle özetleniyor: Taş Devri karakterlerinin yer aldığı, orijinal bir fikre dayanan ve yetişkinlere hitap eden bir animasyon serisi geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklama oldukça enteresan çünkü şimdiye kadar izlediğimiz The Flintstones projeleri genel izleyici kitlesine hitap ediyordu ve çocuklar tarafından rahatlıkla izlenebiliyordu. Yeni Taş Devri’nin ise sadece yetişkinleri hedef aldığı anlaşılıyor. Bu da bizleri The Simpsons veya Family Guy tadında bir işin beklediği anlamına geliyor. Açıkçası tanıyıp sevdiğimiz karakterleri farklı bir yapımda görmek nasıl olacak, merak ediyoruz. Umuyoruz ki bu proje hayal kırıklığı olmaz. Aksine 90’larda Türkiye’de çocuk olan herkesin keyifle izleyeceği bir iş çıkar.