reklamı kapat

POPÜLER

Mysterio

Spider-Man Far From Home sonrasında ortaya çıkan alternatif Mysterio kostümleri

Avengers Endgame sonrasında izleyici karşısına çıkan Spider-Man Far From Home filminde Mysterio karakterinin bambaşka bir kostümle karşımıza çıkabileceği anlaşıldı. Marvel stüdyolarının bu önemli karakter için tasarladığı farklı kostümler paylaşılan yeni videoda sergilendi.

Far From Home fragmanlarında kahraman gibi gösterilen Mysterio‘nun aslında nasıl bir karakter olduğunu en başından beri biliyorduk. Buna rağmen onun gerçekten bir kahraman olabileceğine inanmamızı sağlayan şey kostümüydü. Marvel stüdyoları tarafından paylaşılan yeni bir videoyla birlikte Mysterio kostümünün tasarım süreciyle ilgili daha fazla fikir sahibi oluyoruz. Başarılı kostümü uzun zamandır Marvel stüdyoları için çalışan Ryan Meinerding tasarladı. Ryan Meinerding stüdyonun ilk günlerinden bu yana ekipte yer alan isimlerden biri. Hatta 2008’de vizyona giren ilk Iron Man filminin de kostümlerini tasarlayan isim. Yani akıllara kazınan Iron Man kostümleri onun elinden çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jake Gyllenhaal’un Mysterio kostümü

Normalde Mysterio’nun kostümü beyaz perdeye aktarılması en zor karakterlerden biri. Özellikle kafasındaki akvaryumu andıran başlık işleri zorlaştırıyor. Ryan Meinerding farklı pek çok tasarım denese de en sonunda Steve Ditko‘nun orijinal tasarımına yakın bir iş çıkartmayı tercih ettiğini, bunun en doğru versiyon olduğunu ifade ediyor. Böylece Jake Gyllenhaal’un giydiği başarılı kostüm ortaya çıkıyor. Sürece dair detayları öğrenmek, diğer Mysterio kostümlerini görmek isterseniz Marvel’ın paylaştığı keyifli videoyu haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.