reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Jake Gyllenhaal’un şaşırtıcı Spider-Man Far From Home isteği

Spider-Man Far From Home filminde Mysterio karakterini canlandıran Jake Gyllenhaal’un herkesi şaşırtan bir istekte bulunduğu ortaya çıktı. Fakat oyuncunun bu talebinin arkasında makul bir sebep yer alıyor.

Bildiğiniz gibi başlangıçta Mysterio izleyicilere iyi bir adam gibi tanıtılmaya çalışıldı. Onun paralel evrenlerden birinden gelen bir süper kahraman olduğunu zannetmemiz isteniyordu. Fakat daha sonra karakterin gerçek yüzü ortaya çıktı. Eskiden Tony Stark için çalışan Quentin Beck onun geride bıraktığı EDITH teknolojisini ele geçirmek ve dünya üzerinde hakimiyet kurmak istiyordu. Bu karaktere Jake Gyllenhaal hayat verdi ve onun performansı büyük beğeni topladı. Fakat aslında oyuncunun neredeyse her sahnede Mysterio kostümüyle görünmesine gerek olmadığı ortaya çıktı.

Mysterio odaklı Spider-Man Far From Home talebi

Filmin yapımcılığını üstlenen Eric Carroll, Mysterio hakkındaki bu enteresan detayı izleyicilerle paylaştı. Spider-Man: Far From Home’da Mysterio’nun her sahnesinde kostümüyle görünmesi gerekmiyordu. Buna rağmen Jake Gyllenhaal’un “Sahneyi Mysterio kostümüyle çekebilir miyim? Kostüm içindeyken karakteri daha iyi algıladığımı hissediyorum” dediği anlaşıldı. Bu sebeple kostümlü sahnelerin sayısı otomatik olarak arttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası oyuncunun bu isteği oldukça şaşırtıcı çünkü süper kahramanların ve kötülerin kostümleri çok ağır oluyor. Giyip çıkartması zor olduğu için tuvalete gitmek bile probleme dönüşebiliyor. Bu yüzden de oyuncular bu kostümlerle olabildiğince az sahnelerinin olmasını istiyor. Spider-Man Far From Home yıldızı Jake Gyllenhaal ise aksine karakteri daha net algılayabildiğini söyleyerek kostümlü sahnelerin sayısını arttırmak istemiş. Ortaya çıkan sonucun iyi olduğunu göz önünde bulundurunca doğru bir tercih yapmış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı