reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Pro 2

48 megapiksel kameralı Xiaomi Redmi Pro 2 modelinin en önemli detayı belli oldu

Xiaomi, kısa süre önce önemli bir duyuru yapacak haberiyle gündemde gelmişti. İşte bu duyuru yapıldı. Bu sayede 48 megapiksel kameralı Xiaomi Redmi Pro 2 modelinin en önemli detayı da belli oldu.

Bu heyecanlandıran duyurunun arkasından ilk olarak büyük bir değişikliğin bilgisi çıktı. Resmi olarak yapılan açıklamaya göre Redmi artık ayrı bir marka haline geliyor. Yani Redmi markası altında akıllı telefonlar gelmeye devam edecek ancak yönetim Xiaomi’den ayrılacak. Bu sayede Xiaomi Mi serisi üzerinde, Redmi markası da gelecek bütçe dostu Redmi modeller üzerine odaklanacak. Yönetimi kolaylaştırmak adına Huawei’nin Honor ve Oppo’nun Realme markalarını örnek alan Xiaomi, bir ürün duyurusunun da müjdesini veriyor. Buna göre 10 Ocak 2019 tarihinde 48 megapiksel kameralı bir akıllı telefon resmi olarak lanse ediliyor. Xiaomi Redmi Pro 2 olduğu iddia edilen bu akıllı telefonda ya 48 megapiksel Sony IMX586 sensör ya da 48 megapiksel Samsung ISOCELL GM1 sensör kullanılacak deniyor. Daha önce söylediğimiz üzere üçlü ya da ikili arka kamera sisteminin merkezinde yer alacak denilen bu sensör, çözünürlüğüyle yüksek detay sunacak gibi görünüyor. Bu yüksek çözünürlük aynı zamanda daha düşük megapiksel değerlerinde temiz fotoğraflar ve zoom yeteneği anlamına da geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Pro 2 hakkında başka bilgiler var

Bazı önemli veriler elimizde bulunuyor. Buna göre model gücünü Snapdragon 675 işlemciden alıyor ve ekrana entegre ön kamera üzerine kuruluyor. Çin merkezli BOE tarafından üretilen bir LCD ekranın kullanılacağı belirtilen telefon, fiyat performans konusunda iddialı duruyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung One UI arayüz yapısı