reklamı kapat

POPÜLER

Wonder Woman, Suicide Squad’ı ezdi geçti

Gişe macerasına rekorla başlayan Wonder Woman aradan geçen bir ayın ardından DC’nin en çok izlenen filmlerinden biri oldu. Öyle ki oyuncu kadrosu yıldız isimlerden oluşan Sucide Squad‘ı geride bırakmayı başardı.

İlk kez kadın bir kahramanın solo maceralarını konu eden Wonder Woman vizyona girdiği günden itibaren yoğun ilgiyle karşılaştı. Başrolde izlediğimiz Gal Gadot‘un performansı büyük övgü alırken, filmin kadın kahramanları ele alış biçimi de fazlasıyla beğeni topladı. Bu beğeni gişe hasılatına da yansıdı. Patty Jenkins kadın yönetmenler tarafından beyaz perdeye taşınan işler arasında en fazla gişe hasılatını elde eden filme imza atmış oldu. Böylece Sam Taylor-Johnson‘ı zirveden indirdi ve rekorun yeni sahibi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm bu gelişmelerin ardından Wonder Woman’ın DC’nin en çok izlenen işlerinden biri olacağı oldukça belliydi. Gal Gadot’un rol aldığı film önce 668 milyon dolar kazandıran Man of Steel‘i rahatlıkla geride bıraktı. Son olarak 745 milyon dolar gişe hasılatı elde eden Suicide Squad‘ı da ezip geçti. Böylece DC filmleri içinde en fazla kazandıran ikinci yapım oldu. Tahmin edilebileceği üzere bu listenin zirvesinde Batman v Superman: Dawn of Justice yer alıyor. Büyük hayal kırıklığı yaratan bu filmin gişe hasılatı ise 873 milyon dolar seviyesinde kalmıştı.