reklamı kapat

POPÜLER

Hafta sonu ne izlesek: Wonder Woman

DC’nin en güçlü kahramanlarından biri olan Wonder Woman‘ın hikayesi sonunda beyaz perdeye taşınıyor. Uzun zamandır beklenen bu yapımı hafta sonu ne izlesek köşemizde ele alıyoruz.

Wonder Woman filminin yönetmenliğini Patty Jenkins üstleniyor. Başrolde ise Batman v Superman: Dawn of Justice ile tanıştığımız Gal Gadot yer alıyor. Amerikan askeri Steve Trevor’a Chris Pine hayat veriyor. İkisine Robin Wright, Danny Huston, Ewen Bremner, Saïd Taghmaoui, Elena Anaya, Connie Nielsen ve Lucy Davis gibi isimler eşlik ediyor.

Amazonlardan Modern Dünyaya

Bildiğiniz üzere Wonder Woman’ın hikayesi DC çizgi romanlarına dayanıyor. Kahramanımızın birden fazla geçmiş hikayesi bulunduğundan, film bunlardan sadece birine odaklanıyor. Tercih edilen hikayede Themyscira Adası‘nda yetiştirilen Prenses Diana uzun bir süre boyunca insanlardan uzak yaşıyor. Kadınların hakimiyetindeki bu bölgede ciddi bir savaş eğitimi alıyor. I. Dünya Savaşı‘nın şiddetlenmeye başladığı dönemde Amerikalı bir asker olan Steve Trevor‘ın uçağı ada yakınlarına düşüyor. Diana tarafından kurtarılan Steve ona dışarıda yaşanan büyük savaştan bahsediyor. Savaşın arkasında Ares‘in olduğundan şüphelenen Diana mücadeleye katılma kararı alıyor. Böylece ilk kez Themyscira Adası‘ndan çıkıyor ve Londra’ya adım atıyor. Bir yandan büyük savaşı durdurmaya, bir yandan da kadınların ikinci sınıf vatandaş kabul edildiği döneme ayak uydurmaya çalışıyor.

Wonder Woman, 2 Haziran‘dan itibaren sinemalardaki yerini alacak. Bu çizgi roman uyarlamasına ait fragmanı hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO