reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın Londra’daki yeni merkezi göz kamaştırıyor

Google‘ın Londra’da yeni bir merkez binası inşa etmek istediği bir süredir herkes tarafından biliniyordu fakat bu konudaki çalışmalar bir türlü resmiyete dökülememişti. Uzun yıllar süren tasarım aşamasının ardından Google sonunda resmi başvuruyu gerçekleştirdi.

Advertisement

Son aylarda hepimiz ilgiyle Apple’ın 5 milyar dolarlık yeni üssüne ait görüntüleri heyecanla takip ediyoruz. 12 binden fazla çalışana ev sahipliği yapacak olan Apple Park‘ın ardından gözler Google’ın Londra’daki yeni merkezine çevrildi. King’s Cross bölgesinde yer alacak olan bu bina Heatherwick Studios ve Bjarke Ingels Group tarafından tasarlandı. 11 kattan oluşacak bina 330 metre uzunluğunda olacak. Avrupa merkezi 100,000 metrekarelik alana kurulacak ancak bina bölümü arazinin sadece yüzde 65’ini kapsayacak. Böylece King’s Cross, Google’ın Amerika dışındaki ilk merkezine ev sahipliği yapmış olacak. Meydana bambaşka bir hava katacak olan binanın ilk katı ise ofis olarak kullanılmayacak. Aksine çeşitli mağazaların yer aldığı bir alışveriş merkezi havasına sahip olacak. Londra’daki farklı bölgelere yayılmış olan Google çalışanları binanın tamamlanmasından sonra buraya taşınacak. Avrupa’daki bu şahane merkezin 7000’den fazla Google çalışanına ev sahipliği yapacağı söyleniyor.


Özellikle teras bölümünün tamamen bahçeye dönüştürülmesiyle dikkat çeken Londra merkez binasına dair görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.