reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8

Apple’ın yol haritası ortaya çıktı: iPhone 8, AR gözlüğü, yeni iMac ve daha fazlası

Yeni Apple ürünleri hakkında bilgi sahibi olduğunu iddia eden bir Foxconn çalışanı gelecekte piyasaya sürülecek Apple ürünleri hakkındaki detayları paylaştı. Foxconn sözcüsünün aktardığı bilgilere göre Apple’ın yol haritasında iPhone 8 haricinde artırılmış gerçeklik gözlüğü, yeni MacBook’lar, Siri destekli hoparlör ve yeni iMac var.

iPhone 8’i mühendislik doğrulama testinde geçtiğimiz ocak ayında gördüğünü belirten kaynak Touch ID parmak izi sensörün telefonun arkasında olmadığını iddia ediyor. Daha önce sızan iddialarda parmak izi sensörünün telefonun arkasında yer alacağının belirtildiğini hatırlatmakta yarar var. Parmak izi sensörünün ekrana entegre edildiğini söyleyen kaynak, tasarım açısından iPhone 7’ye benzediği belirtilen telefonun cam görünümüyle iPhone 7’den ayrıldığı söyleniyor. Daha ince çerçevelerinin kullanıldığı telefonda arka çift kameranın dikey olarak konumlandırılacağı ifade ediliyor. iPhone 8 haricinde Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ilgili çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürdüğü belirtiliyor.

Şu anda Project Mirrorshades kod adıyla anılan gözlükte ses girişi için bir mikrofona ve hareketi algılamak için ivmeölçere sahip olduğu konuşuluyor. Optiklerin Almanya’dan geldiği tahmin edilen gözlüğün baş hareketlerini algılayabileceği söyleniyor. Sesli aramalara da imkan tanıyacağı da ifade edilen gözlüğün erken test aşamasında olduğu, 2019 yılında piyasaya süreceği dile getiriliyor. Bugün tanıtılmasını beklediğimiz Siri destekli hoparlörün tasarımının Mac Pro’ya benzeyeceği belirtiliyor. Bir kameraya ve bir ekrana sahip versiyonların test edildiği söylenen hoparlörün bu yılın sonunda satışa sunulması bekleniyor. Bu yıl satışa sunulacak yeni MacBook ve iMac modellerinin ufak değişiklere sahip olacağını söyleyen kaynak yeni özelliklerin önümüzdeki yıl MacBook’lara geleceğini belirtiyor. E-ink klavyeli MacBook’ların 2018’de satışa sunulacağını söyleyen kaynak, 2018’de kullanıcıların beğenisine sunulacak yeni iMac modellerinde daha fazla cam malzemesi kullanılacağını ve koyu siyah bir kaplamanın yer alacağını söylüyor. Kaynağın iddia ettiği bu yenilikleri yeni Apple cihazlarında görüp görmeyeceğimiz ise ilerleyen aylarda netlik kazanacak.