reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Edition
iPhone Edition

iPhone 8 hakkında beklenmedik açıklamalar

29 Mart 2017

Bu yılın en çok merak edilen telefonların başında gelen iPhone 8 ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Teknoloji dünyasının sabırsızlıkla beklediği yeni iPhone modeliyle ilgili bu kez iDropnews isimli internet sitesi birtakım iddialarda bulundu.

Daha önceden ortaya atılan iddiaları doğrulayan bir Foxconn çalışanı iPhone 8’in iPhone Edition ismiyle kullanıcıların beğenisine sunulacağını belirtti. iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olacağı belirtilen iPhone Edition ile ilgili detayları paylaşan bir Foxconn personeli, telefonun tasarımıyla ilgili paylaşılan bilgilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. internete sızan haberlerde telefonun arkasında cam malzemenin kullanılacağı ifade edilmişti. Foxconn çalışanına göre iPhone 8 namıdiğer iPhone Edition’ın arka kısmında metal malzeme yer alacak. Prototip sürümde metal arka kapağın kullanıldığını dile getiren kaynak, Apple’ın kırılma eğilimi sebebiyle cam malzemeden vazgeçtiğini söyledi. Daha iyi bir artırılmış/sanal gerçeklik deneyimi için telefonun arkasında yer alan kameraların dikey bir şekilde konumlandırılacağı söyleniyor. Daha iyi bir alan derinliği yaratacağı ifade edilen kameranın, 3D kamera teknolojisine destek vermesi bekleniyor. Kaynağın belirttiğine göre Touch ID parmak izi sensörü ise yeni iPhone modelinde çoğu Android telefonda olduğu gibi arka kısımda karşımıza çıkacak. Tamamen kavisli OLED ekran yerine 2.5D OLED ekranın yer alacağı ise telefonla ilgili yapılan diğer iddialar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iDropnews Foxconn çalışanından elde ettiği bilgiler doğrultusunda telefonun protototip çalışmasına da imza attı. Daha önceki iddialarda olduğu gibi telefondaki ince çerçeveler de göze çarpıyor. A11 işlemciden güç almasını beklediğimiz iOS 11 yüklü gelecek iPhone Edition’ın eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

YORUMLAR
2019 BMW Z4