reklamı kapat

POPÜLER

iMac
iMac
iMac
iMac iPad Pro
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac

M1 işlemcili yeni iMac tanıtıldı; işte fiyatı ve öne çıkan özellikleri

Apple, canlı renk seçenekleriyle dikkat çeken yeni iMac modelini görücüye çıkardı. 7 farklı renk seçeneğiyle gelen iMac, tasarımıyla selefinden ayrılıyor.

Bir önceki modelden daha kompakt bir tasarıma sahip olan yeni iMac, M1 işlemcisini bünyesinde barındırıyor ve bu sayede daha iddialı bir performans sergiliyor. Uygulamalar ve Apple Arcade’de yer alan oyunlar hızlı bir şekilde açılıyor. 24 inçlik ekran boyutuna sahip olan modelde 4.480 x 2520 piksel çözünürlüklü 4.5K ekran yer alıyor. iPhone’larda ve iPad’lerde gördüğümüz True. Tone teknolojisi yeni iMac modelinde de yer alıyor.  True Tone, beyaz dengesini ayarlayarak ekrandaki görüntülerin daha doğal görünmesini sağlıyor.

Full HD çözünürlükte FaceTime kamera da kullanıcılara yeni modelle birlikte sunuluyor. Daha büyük sensöre de sahip olan model bu sayede düşük ışıkta daha başarılı performans sergiliyor. Geliştirilmiş mikrofon sistemi sayesinde çok daha iyi bir görüşme deneyimi elde ediliyor. Dolby Atmos destekli ses sistemi sayesinde yeni iMac modelinin güçlü bir ses performansı sunduğu ifade ediliyor. Bir Mac bilgisayarda kullanılan en iyi hoparlör sistemi olduğundan söz ediliyor. Yeni bir güç kablosu da yeni iMac’le gelen yenilikler arasında göze çarpıyor. Bu kablo manyetik olarak bilgisayara bağlanıyor.

iMac
iMac
iMac
iMac

Touch ID, Magic Keyboard’a geliyor

Magic Keyboard’a da Touch ID parmak izi sensörü de eklenmiş durumda. Touch ID sayesinde kullanıcılar bilgisayarlarını parmak izleriyle açabiliyor veya Apple Pay ile ödeme gerçekleştirebiliyor. Magic Trackpad ve Magic Mouse ise yeni renk seçenekleriyle göze çarpıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iMac modelinin satış fiyatı ne kadar?

Bilgisayarın başlangıç fiyatı 1.299 dolar. 30 Nisan’da yurt dışında ön siparişe açılacağı açıklanan bilgisayar mayıs ayının ikinci haftasında temin edilebilecek. Bilgisayarın Türkiye fiyatı da açıklandı. Modelin Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 14.499 TL.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/r8KTqV74TPi.htm