reklamı kapat

POPÜLER

Lüksün sınırlarını zorlayan Carlex Design’dan Mercedes Sprinter projesi

Yaptığı tasraım geliştirme projeleriyle adından sıkça söz ettiren Carlex ekibi bu kez Sprinter’in kapılarını beş yıldızlı bir dünyaya aralıyor.

Lüks otomobil denildiğinde çoğu kişinin aklına Roll-Royce ve Bentley başta olmak üzere belirli otomobil üreticileri gelir. Genellikle binek otomobil sınıfında olan bir örneklerin karşısındaki en büyük segmentse Sprinter, Vito ve Transporter gibi modellerin üzerinde yapılan özel tasarım geliştirmeleri. Bu segmentte yaptığı projelerle öne çıkan Carlex Design ekibi tarafından geliştirilen son projeyle Mercedes Sprinter’in kapıları yepyeni bir dünyaya açılıyor.


Büyük kısmı iç tasarımda gerçekleşen projenin dış yapısına baktığımızda altın sarısı renk seçeneğiyle birlikte gelen jant takımı dikkatimizi çekiyor. Sprinter’in jantlarla birlikte geniş hava kanallarına sahip ön tampon, marşpiyel ve arka difüzör olmak üzere tüm gövdesinde nokta değişimler yer alıyor. Geliştirilmenin başrolünde yer alan iç kısma girdiğimizdeyse lüks bir evin salonu bizleri karşılıyor. Özel deri döşeme koltuklarla birlikte içeride yoğunlukla ahşap detayların kullanıldığını görüyoruz. Işıklandırma olarak LED formlu parçalara yer veren Carlex ekibinin içeriye konumlandırdığı tablet büyüklüğündeki ekranlardan klima, televizyon ve tüm multimedya sistemlerine erişmek mümkün. Televizyonun tercihini Sony‘den yana kullanan ekip karbon fiber ve altın kaplama bölümlere de yer vermeyi es geçmemiş. Carlex ekibinin Sprinter dışında Bentley ve Ferrari gibi modeller üzerinde yaptığı projelerin yer aldığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.