reklamı kapat

POPÜLER

2018 mercedes sprinter

İşler kızışıyor; karşınızda 2018 Mercedes Sprinter’ın binek otomobilleri kıskandıran kokpiti

Şubat ayında tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2018 Mercedes Sprinter, tamamen değiştirilen parçalarıyla sınıf standartlarını değiştirecek.

Advertisement

Yaklaşık iki hafta öncesinde yeni jenerasyon A-Serisi‘nin kokpiti içerisinde yaptığı devrimsel değişimi bizimle paylaşan Mercedes, istikrarını sürdürecek gibi görünüyor. CES 2018 kapsamında tanıtılması beklenen A için geri sayımımız sürerken, markanın resmi kaynakları bu kez de yeni Sprinter‘den ilk detayları paylaştı. Yine kokpit üzerinden yapılan bu paylaşım A-Serisi’nde olduğu gibi Sprinter’ın konsolunda da önemli teknolojik revizyonları beraberinde getiriyor. Premium binek modelleri kıskandıracak bir kokpit yapısıyla geleceğini öğrendiğimiz modelin tanıtımı içinse önümüzde sadece iki ay var.

Dijitalleşen yaşam alanı

Paylaşılan fotoğraflar üzerinden detaylar üzerinde ufak bir değerlendirme yapabiliyoruz. Değişim kapsamında göze çarpan iki temel parça direksiyon ve merkezde yatay olarak konumlandırılan multimedya ekran oluyor. Direksiyonu üç kollu sportif hatlarla Sprinter’e entegre eden Mercedes’in sürücüsünü hissiyat olarak mutlu edeceğine hiç şüphe yok. Merkezdeki dijital ekrana ciddi anlamda revize edilmiş ve iki analog göstergenin ortasında yer alan sürücü ekranı eşlik ediyor. Dış tasarımıyla ilgili şimdilik herhangi bir ipucunun bulunmadığı Sprinter’ın, 2019’da tamamen elektrikli versiyonunu da sokaklarda göreceğiz. Modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.