reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes Sprinter

Mercedes Sprinter için önemli Türkiye başarısı

Sınıfında geçtiğimiz yılı lider kapatarak dikkat çeken Mercedes Sprinter, Türkiye’deki üretim adetleri bazında da önemli bir eşiği geride bıraktı.

Geride bıraktığımız gün yapılan resmi açıklamayla birlikte sınıfının en çok satan modeli olarak karşımıza çıkan Mercedes Sprinter için bir kilometre taşı daha geride kaldı. 2007 yılından günümüze Arobus iş birliğinde Türk mühendisler tarafından geliştirilip üretilen aracın üretim adedindeki yükselişi devam ediyor. ODD verileri baz alınarak belirlenen listede 2019 yılında minibüs kategorisinde en fazla satılan araç olan Sprinter, Türkiye’deki üretiminde de 35.000 adedi geride bıraktı. Minibüs, Panelvan ve Kamyonet olmak üzere 3 ana seçenekte 1.700’ü aşkın farklı seçeneği sunulan yeni Sprinter, beklentilerini karşılamak konusunda hiç olmadığı kadar iddialı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes Sprinter için gelişim süreci devam edecek

Konuyla ilgili açıklamaklarda bulunan Otomotiv ve Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz; “Türkiye’deki yolcu taşımacılığı standartlarını 1996’dan beri belirleyen Sprinter, 2007’den bu yana Türk mühendisliği ve Türk işçilerinin emeği ile Türkiye’de üretiliyor. Arobus ile olan iş birliğimizde 35.000’inci aracımızı bantlardan indirmenin sevincini yaşadığımız bu günlerde, Sprinter’ın 2019 yılında ‘Minibüs’ kategorisinin en fazla satılan aracı olmasıyla da çifte gurur yaşıyoruz. Sadece satış adetlerimiz ile değil, servis, yedek parça, ikinci el ve finans konularında en üst düzeyde müşteri memnuniyetiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm bu süreçlerde emeği geçenlere teşekkür ediyor, yeni başarılara imza atmak için çalışmaya devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. Modüler yapı konsepti ile şehir içi ve şehir dışı yolcu taşımacılığı yapan, okul ve personel servisi hizmeti veren, nakliye ve kurye hizmetleri gerçekleştiren firmalar için çözüm önerileri sunulan Yeni Sprinter’da, 13+1’den 22+1 kişiye kadar uzanan geniş oturma düzenleri mevcut.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQV