reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes eSprinter

Sınıfın öncülerinden birisi daha elektriklendi; karşınızda Mercedes eSprinter ve öne çıkan özellikleri

Ticari araç sınıfının da içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümünde önemli pay sahibi olacak Mercedes eSprinter, iki farklı versiyona sahip.

Elektrikli otomobil adımını EQC ve EQV üzerinden gerçekleştiren Mercedes’in önümüzdeki yıl da bu alanda çeşitli adımlar atmasını bekliyoruz. Son yıllardaki yükselen trende zamanında giriş yapanlardan olmak isteyen marka için ticari araç sınıfı da fazlasıyla önemli. 2020 yılında bu planın destekçileriden birisi olarak yola çıkacak olan Mercedes eSprinter, şimdilik daha çok şehir içerisindeki operasyonları karşılayacak teknik donanımla öne çıkıyor. İki farklı batarya paketi üzerinden kullanıcılara sunulacak olan saf elektrikli model, buna paralel olarak menzil ve çekiş gücü noktasında farklı deneyimler vadediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes eSprinter teknik özellikleri

eSprinter içerisinde sunulan seçeneklere baktığımızda karşımıza 41 kWh ve 55 kWh olmak üzere iki farklı batarya paketi karşımıza çıkıyor. Bu paketlerle birlikte giriş seviyesinde 120 kilometre menzil vadeden aracın ikinci basamağıyla birlikte ise yaklaşık 170 kilometrelik bir değer ortaya çıkıyor. eSprinter’de batarya paketlerinin değişmesiyle birlikte maksimum yükleme kapasitesi de değişim gösteriyor. Mercedes’in paylaştığı verilere baktığımızda bunun 891 kilogram ile 1.045 kilogram arasında değiştiğini görebiliyoruz. Modelin motor dinamikleri ise tek bir parça üzerine şekilleniyor. Marka burada 114 beygir güç ve 295 Nm tork üreten bir üniteden faydalanıyor. 100 ile 120 km/s aralığında maksimum hız limitleri sunan eSprinter’in bataryasını 30 dakikada yüzde 80 seviyesine getirmek mümkün olacak.

İlgili video

Mercedes EQV