reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes
Sprinter
Sprinter
Sprinter
Sprinter

Beklenen gelişme; Mercedes-Benz Sprinter Türkiye’de!

1996 yılından bu yana Türkiye yollarında gördüğümüz Mercedes-Benz Sprinter, 3. nesili ile Türkiye’de satışa sunuldu. Karşınızda modelin tüm detayları.

Neredeyse 24 senedir ülkemizde satışta bulunan, ticari sınıfın başarılı temsilcilerinden Mercedes-Benz Sprinter, yeni nesili ile ülkemize giriş yaptı. Minibüs, panelvan ve kamyonet olmak üzere 3 karoser seçeneğinde satışa sunulan araç, ticari kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılandı. Sprinter minibüs versiyonu ile 13+1’den 22+1 kişiye kadar farklı yolcu kapasitelerinde alabiliyor. 3 noktalı emniyet kemerleri, ön ve arka alan için bağımsız çalışabilen klima sistemi, yeniden düzenlenen koltuk ve döşemeler dikkat çeken detaylar arasında. Aynı zamanda koltuklara USB girşi de eklenerek modernliğe ayak uydurulmuş. Model güvenlik donanımları anlamında da oldukça zengin. Mesafe takip sistemi, aktif fren asistanı, aktif şerit takip asistanı ve yorgunluk uyarısı yeni Mercedes-Benz Sprinter’in güvenlik özellikleri arasında. 5 ton azami yüklü ağırlığa sahip araçlarda kalın teker seçeneği de sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz Sprinter için otomatik şanzıman seçeneği

Model dış tasarımının yanında sürücü bölümünde de büyük yenilikler taşıyor. Tasarımı baştan aşağı değişen direksiyon simidi ve kadranlar ilk dikkat çeken özellikler arasında. Elektrik destekli deri direksiyon simidi, süspansiyonlu sürücü koltuğu, hız sabitleyici seçeneği, USB ve Bluetooth ara yüzlü, yenilenen multimedya sistemi iç mekanda bizlere selam veren diğer yeni donanımlar. Mercedes-Benz Sprinter, arkadan itiş ya da önden çekişli olarak tercih edilebiliyor. Önden çekişli olan model 9 kademeli tork konvertörlü otomatik şanzıman eşliğinde satışa sunuluyor. Standart versiyonlarda ise 6 ileri manuel şanzıman ile alınabiliyor.

İlginizi çekebilir

Trafik polislerine özel hazırlanan ilginç robot sistemi