reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminin büyük sırrına özel kod adı

Avengers Endgame filminin finaline dair en önemli sahnelerden birinin internete sızmasına engel olmak üzere özel bir kod isim kullanıldığı ortaya çıktı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Büyük Avengers Endgame sırrı

Kısaca özet geçmek gerekirse Avengers Endgame’in büyük finali Iron Man‘in fedakarlığı üstüne kuruluydu. Sonsuzluk taşlarını ele geçiren kahramanımız parmağını şıklatıp Thanos’u yandaşlarını gerçeklikten sildi. Bu hareketiyle birlikte kendi hayatını feda etmiş oldu. Ardından Marvel dünyasındaki tüm önemli karakterler Tony Stark’ın cezanesi için bir araya geldi. Gwyneth Paltrow’un ağzından kaçırdığı bu sahne filmin en büyük sırrıydı. Avengers Endgame filmini yöneten Russo kardeşler bu sahnenin sızdırılmasına engel olmak için yaşanacakları kimseye anlatmadıklarını, hatta cenaze için bir kod isim bulduklarını açıkladı. “Düğün” olarak anılan bu sahne elbette Iron Man’e veda sahnesiydi. Russo kardeşler süreci şu sözlerle özetliyor:

“Iron Man’in cenazesi için sahnede yer alan oyuncuların yüzde 90’ı neden orada olduklarını bilmiyordu. Herkes bir düğün sahnesi için orada olduklarını sanıyordu. O yüzden hepsini bir araya toplayıp aslında ne olduğunu anlatmamız gerekti. Amacımız sadece bu bilgiyi gizli tutabilmekti. İnsanlar ne kadar az şey bilirse ağızlarından kaçırmaları da o kadar zor oluyor.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu önemli olay Marvel stüdyoları tarafından uzun süre gizli tutuldu. İlk ipucu ise Gwyneth Paltrow‘un Avengers Endgame galasında ağzından kaçırdığı sözler oldu. Yine de onun bu sözleri videodan kaldırılınca spoilerın yayılması engellenmiş oldu.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı