reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli 8 yeni bir rekora koşuyor

Yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Hızlı ve Öfkeli 8 gişedeki ikinci haftasında da zirveden inmedi. Film eğer bu hızda ilerlemeye devam ederse yakında yeni bir rekor daha kıracak gibi görünüyor.

Kısa bir süre önce vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 8 hem elde ettiği başarıyla hem de serinin geleceğiyle adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Öyle ki izleyiciler daha şimdiden dokuzuncu filmin ne zaman vizyona gireceğini merak ediyor. Bunun yanı sıra serinin ne zaman sonlanacağı da gündeme geliyor.

Orijinal ismi The Fate of the Furious olan yapım 14 Nisan’da izleyici karşısına çıktı. Daha gösterime başladığı ilk hafta sonunda 532.5 milyon dolar kazanç elde ederek Star Wars: The Force Awakens‘ın rekorunu kırmayı başardı. İkinci hafta sonunun ardından sadece Amerika’da 163 milyon dolar, uluslararası pazarlarda ise 744.8 milyon dolar kazandı. Böylece daha nisan ayı bitmeden toplam gişe hasılatı 908.4 milyon dolara ulaştı.

Kısacası Hızlı ve Öfkeli 8 çok kısa bir süre içinde önemli bir kilometre taşı olan 1 milyar dolar sınırını aşacak gibi görünüyor. F. Gary Gray‘in yönettiği film eğer hız kesmezse Hızlı ve Öfkeli 7’nin 1.516 milyar dolarlık kazancını geride bırakabilir. Tahminlerin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini görmek için ise biraz daha beklememiz gerekecek.