reklamı kapat

POPÜLER

The Fate of the Furious)

Hızlı ve Öfkeli 8 yeni bir rekora imza attı

Deadline’ın aktardığı habere göre 14 Nisan’da vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 8 (The Fate of the Furious) yeni bir rekora imza attı.

Geçtiğimiz hafta cuma günü Türkiye’de de vizyona giren Hızlı ve Öfkeli serisinin sekizinci filmi, ilk hafta sonunda dünya genelinde 532.5 milyon dolar hasılat elde etti.  Bu rakama ulaşarak  dört günde 517 milyon dolarlık hasılat elde eden  Star Wars: The Force Awakens’ı  geride bırakan Hızlı ve Öfkeli 8, böylece ilk haftasonunda dünya genelinde en çok hasılat yapan film oldu. İlk hafta sonunda 208,8 milyon dolar hasılat elde eden Jurassic World’ü de geride bırakan filmin gişe başarısını daha da yukarıya taşıyacağını söylemek mümkün. Hızlı ve Öfkeli 8’in gişe başarısını Hızlı ve Öfkeli 7 filmiyle karşılaştırdığımızda sekizinci filme olan ilginin çok fazla olduğunu belirtebiliriz. Yaklaşık iki yıl önce vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 7, ilk hafta sonunda Amerika’da 143,6 milyon dolar, dünya genelinde ise 384 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Hızlı ve Öfkeli 8’in yayınlandığı ilk 10 günde dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat elde ederek gişe rekoru kıran Star Wars: The Force Awakens’ı geçip geçmeyeceği ise önümüzdeki hafta belli olacak.