reklamı kapat

POPÜLER

parrot anafi

4K HDR videolar çekebilen katlanabilir mini drone: Parrot ANAFI [Video]

Drone teknolojileri daha büyük planlarla gelişmeyi sürdürürken, hobi amaçlı dronelar da daha pratik tasarımlara sahip olmaya başladı. Parrot‘un yeni modeli ANAFI de onlardan biri.

DJI’ın katlanabilir drone serisi Mavic’in ardından, Parrot nihayet o seriye rakip olabilecek bir drone’la hobicilerin karşısına çıkıyor. İki yıllık geliştirme süresinin ve kullanıcı geri dönüşlerine yapılan düzeltmelerin bir ürünü olan drone tasarımı firmanın açıklamasına göre ilhamını “böceklerden” almış. Ancak biz yine de bu ilham işinde DJI’ın payının büyük olduğunu düşünüyoruz. Tıpkı Mavic gibi kolları katlanabilen ANAFI, bu sayede taşınabilirliğini artırıyor. Yaklaşık 317 gram olan drone, cebinize rahatlıkla sığabilecek boyutlarda. Böylelikle profesyonel çekimler yapmak isteyenleri de büyük bir yükten kurtarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4K HDR kamera

Cihazın üzerinde 4K HDR çekimler yapabilen kamera yer alıyor. Kamera aynı zamanda 21 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebiliyor. Cihazın uçuş süresi ise standart. ANAFI’yi ortalama 25 dakika boyunca kullanabiliyorsunuz. Parrot aynı zamanda ANAFI’nin bugüne kadar ürettikleri en sessiz çalışan drone olduğunu belirtiyor. Tabii tamamen gizlilikle uçmuyor ancak açıklamaya göre gürültü olabildiğince düşürülmüş.

Cihazın kontrol kumandası Android ve iPhone’lara bağlanabiliyor ve FreeFlight 6 uygulamasını kullanıyor. Tıpkı Mavic ailesinde olduğu gibi farklı kamera modlarıyla da deneyimi geliştiriyor. Cihazın yurt dışı fiyatı ise 699 dolar olarak açıklandı. Mavic Air’dan daha uygun bir fiyatla gelen Parrot, tercih edilebilirliğini bu yönde artırıyor.