reklamı kapat

POPÜLER

Blank Drone

Taşınabilirliği bir üst seviyeye çıkaran modüler drone: Blank

Drone tasarımlarının giderek kompaktlaştığı günümüzde Blank, tasarımları yeniden yorumlayarak hiç olmadığı kadar taşınabilir hale getiriyor.

İlk olarak hobi olarak başlayan daha sonra çeşitli alanlarda hayatımızın merkezine oturan drone modelleri son tüketici cephesinde giderek daha kompakt hale geliyor. Gerek DJI Mavic olsun, gerek Parrot ANAFI olsun katlanabilir tasarımlı modellerle “hobi” olarak uğraşan kullanıcılar için daha taşınabilir alternatifler ortaya çıkıyor. Tasarımcı Yunjoo Son ise bu taşınabilirliği bir adım daha öteye götürüyor ve modüler bir drone modeliyle karşımıza çıkıyor. Son’un konsept tasarımı bir biri üzerine oturtulan iki dikey parçadan oluşuyor. Farklı renk alternatifleri sunan bu iki parça kişiselleştirilebilirliği de en üst noktaya çıkarıyor. Rahatlıkla söküp takılabilen model, az yer kapladığı için taşıması da kolaylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modüler tasarım

Modelin tek özelliği gövdesini iki parça haline getirmek değil elbette. Modüler bir gövde ile gelen Blank isimli konseptte ihtiyacınıza bağlı olarak farklı kamera modülleri kullanmak mümkün. Üçüncü partiler için de geliştirilebilir olan bu alternatif tasarımda şimdilik gece görüşü, manzara gibi modlar için ayrı modüller öne çıkarıyor. Blank her ne kadar konsept bir çalışma olsa da, gelecek modellerin gelişimi açısından bir fikir veriyor. Çok daha kompakt ve gelişime açık modelleri görebileceğimiz bu pazarda kullanıcıları eğlenceli tasarımlar da bekliyor gibi görünüyor. Yunjoo Son’un farklı alanlardaki diğer tasarımlarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

İlgili video

Parrot ANAFI tanıtımı