reklamı kapat

POPÜLER

Hybrix.20
Hybrix.20

Hibrit drone Hybrix.20 ile havada kalma rekoru kırıldı [Video]

Piyasadan satın alabileceğiniz en gelişmiş ticari drone modelleri bile 30 dakikadan daha uzun havada kalamıyor. Ancak bu her drone modelinin aynı olduğu anlamına gelmiyor. Bu noktada rekor artık Hybrix.20‘nin elinde bulunuyor.

Quaternium tarafından geliştirilen Hybrix.20, hibrit bir drone modeli. Gelişmiş hava aracı hibrit takısını hem elektrikli hem de benzin kullanan yapısıyla kazanıyor. Bu sayede kendi elektriğini üreterek uçabilen drone, artık bu konuda rekoru elinde tutuyor. Yapılan son denemede tam 4 saat 40 dakika boyunca havada kalan hava aracı, gerçekten hayranlık uyandırıyor. Dört adet pervane ile uçuşunu gerçekleştiren drone, resmi bir kayıt olmasa da Guinness Rekolar Kitabı’ndaki en uzun drone uçuşu rekorunu geride bırakmış durumda. Bunu hem de tam 2 saat ile geçen Hybrix.20, uzun süreli görevler için en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Hybrix.20, drone teknolojisinin sınırlarını zorluyor

Maksimum yük ile 2 saatlik uçuşu rahatlıkla geride bırakabilen drone, modüler bir gövde tasarımına sahip. Kanat ve kanatları tutan parçaları çıkartılarak daha rahat taşınabilir hale getirilen ürün, akıllı özelliklere de sahip. Örneğin tablet uygulamasında belirlenen rotada gidebilen drone, son kullanıcıdan çok endüstriyel alana hitap ediyor. Saatte maksimum 80 km/s hıza çıkabilen ve 13.5 kg ağırlığı bulunan aracın kırdığı rekoru aşağıda izleyebilirsiniz.

Video