reklamı kapat

POPÜLER

Parrot Anafi Ai drone

Dikkat çeken özellikleriyle Parrot Anafi Ai drone modeli tanıtıldı

Drone pazarının DJI’dan sonra en çok bilinen isimlerinden olan Parrot, bu sefer dikkat çeken Parrot Anafi Ai drone modeli ile ses getirdi.

Parrot Anafi Ai drone, firmanın tanıtım üzerinden bir drone’dan çok uçan bir robot konumunda yer alıyor. Gerçekten karşımızda standart bir seçenek daha yer almıyor.

İlk olarak tasarımı fark yaratan, özellikle de ön kısmı dikkat çeken ürün, ilginç olarak mobil bağlantı desteğine sahip. Ürün direkt olarak SIM kart portu ve 4G bağlantı özelliğiyle geliyor.

60 saniye içerisinde uçuşa hazır hale geldiği aktarılan endüstriyel drone, aktarıldığı kadarıyla 55 km/s hıza çıkabiliyor 6.800 mAh piliyle 32 dakika boyunca havada kalabiliyor.

IPX3 sertifikasıyla hafif yağmurda sorun yaşamayacağını gösteren Anafi Ai drone modeli, bağlantı için WiFi da kullanıyor ancak 4G ile çok daha sorunsuz bir uzaktan kontrol getiriyor.

WiFi ile 4G arasındaki bağlantı geçişlerini duruma göre otomatik olarak yapabilen Anafi Ai, ön kısmındaki kameralar ile böcek gözlerinden ilham alıyor ve 360 derecelik bir koruma getiriyor.  Drone çevresindekileri algılayarak otomatik kaza önleme sunuyor.

Altı eksende görüntü sabitleme yapan ana kamerası 48 megapiksel çözünürlükte olan Parrot Anafi Ai drone, bununla 4K 60 fps video çekebiliyor. Burada HDR10 desteği de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parrot Anafi Ai drone herkese hitap etmiyor

İsmindeki Ai’dan anlaşılabileceği üzere yapay zeka temelli bir inceleme odaklı detaylı fotoğraf kaydetme altyapısı bulunan ve istenirse otomatik olarak uçuş yapabilen ürün, 4G desteği sayesinde çektiği görüntüleri tam boyutlarıyla buluta atabiliyor.

Böylelikle model özellikle endüstriyel inceleme süreçlerini çok daha efektif hale getiriyor. Biliyorsunuz birçok diğer drone’da görüntünün tam hali için drone’un geriye gelmesi ve SD kartın bilgisayara takılması gerekiyor.

Modelin kontrolü ise manuel olarak iPad mini dahi takılabilen Parrot Skycontroller 4 isimli kontrolcü üzerinden yapılıyor.

Özel bir güvenlik çipi ile donatılan drone için henüz bir fiyat açıklanmış değil. Ancak çıkış yakında yapılacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı