reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 akıllı telefon Apple

Apple mutlu; iPhone 12 serisiyle 100 milyon barajı geride kaldı

Apple’ın yaz sonunda gelecek iPhone 13 serisi öncesinde iPhone 12 serisi ile önemli bir başarı geride kaldı. iPhone 12 serisiyle 100 milyon barajı geçildi.

Counterpoint Research tarafından yayımlanan rapora göre çıkışlarının üzerinden 7 ay geçen iPhone 12 serisi, global olarak 100 milyon satış rakamını geride bıraktı.

Bu durum elbette Apple için güzel görünüyor. Biliyorsunuz iPhone 12’ler toplamda dört farklı modelden oluşuyor. Raflarda 12, 12 mini, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri yer alıyor.

Serinin en çok satanları 12 ve 12 Pro olurken, serinin en az satanı ise ufak ekranıyla beklendiği kadar ilgi çekmeyen 12 mini modeli konumunda.

iPhone 11’lerden iki ay önce 100 milyonu gören iPhone 12 serisi, elbette eylül ayında gelecek iPhone 13’lere kadar satılmaya devam edilecek.

Hatta serinin satışı resmi siteden kalkacak olmasına rağmen diğer satış kanallarında 2022’de de sürdürülecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 serisiyle yüzü gülen Apple, iPhone 13 serisi için de gün sayıyor

Yeni seri ile devrim yapılmayacak ancak daha önce de söylediğimiz gibi dikkat çekici değişiklikler bizleri bekliyor.

Bunlara baktığımız zaman iPhone tarihinde ilk defa 120 Hz OLED ekranlar hayatımıza giriyor. iPhone 13’lerin 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde Samsung imzalı 120 Hz OLED ekranlar olacak.

Apple’ın yeni iPhone’lar odağında stok sorunu yaşamayacak. Çünkü TSMC’nin işlemci üretimi konusunda Apple’a öncelik vereceği aktarılıyor. TSMC’nin en büyük müşterilerinden olan Apple, bu konuda kendisi garantiye alıyor.

Yeni iPhone’ların görsel olarak en büyük farkı ise ufalan çentikleri olacak. Teknoloji devi ahizeyi yukarıya alarak çentiği bir miktar ufaltacak. Ancak burada devasa bir ufalma olmayacak.

Firmanın çentiği 2022 sonunda gelecek iPhone’lar ile tamamen ortadan kaldırması bekleniyor. Bunun ise ekrana entegre Touch ID ile yapılacağı düşünülüyor. Ancak bu konu da şimdilik tam olarak netlik kazanmıyor.

Bu yıl Pro modellerde tam 1 TB depolama sunacak Apple, sürpriz olmayacağı üzere yeni telefonların kamera performansını artıracak. Bu yıl özellikle ultra geniş kamera daha iyi olacak. Çünkü bu kamera otomatik netleme konulacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın