reklamı kapat

POPÜLER

Apple M1 MacBook Air Apple Silikon

Apple M1 işlemcili MacBook Air, AnTuTu’da önemli bir barajı geride bıraktı

Apple M1 işlemcili MacBook Air, bu sefer elde ettiği AnTuTu puanı ile gündemde yer alıyor. Model önemli bir barajı geride bırakıyor.

Apple M1 işlemcili yeni nesil MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini, performanslarıyla göz dolduruyor. Fiyatlarına nazaran sundukları güç gerçekten çok ama çok yüksek olan modellerden MacBook Air, kısa süre önce AnTuTu üzerinde de test edildi. Henüz tam optimize olmayan testte fansız dizüstü 1.1 milyon puanı geride bıraktı. Mobil temelli bir işlemcinin AnTuTu’da ilk defa 1 milyon puan barajını geride bıraktığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu arada testten aktif olarak görev yapan fana sahip MacBook Pro ve Mac mini modellerinin daha yüksek puan alması bekleniyor. Bilgisayarlar hemen her kalemde Intel işlemcili rakiplerini geride bırakıyor ve yüksek performansı düşük fan sesi, bağlı olarak düşük ısınma ve yüksek pil ömrü ile bir araya getiriyor. Bu da elbette çok sevindiriyor. Özellikle sınıfında şu an MacBook Air’i geçebilecek bir model yer almıyor.

Apple M1 işlemcili MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini için tam Türkiye fiyatları şöyle:

Fiyatlara tekrar baktığımız zaman Apple M1 işlemcili 13 inç MacBook Air modeli için 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon sunuluyor. İlginç olarak diğer tüm modellerden fark olarak 8 değil 7 çekirdekli GPU taşıyan alttaki sürüm 10.999 TL‘den, diğeri 13.699 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro için de 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel seçenek mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir seçenek 14.299 TL‘den, diğeri 16.499 TL‘den başlıyor. Apple M1 işlemcili Mac mini için de diğerleri gibi 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon mevcut. Bunlardan birisi 7.899 TL, diğeri ise 10.099 TL‘den başlıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın