reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG

Apple’dan LG televizyon kullanıcılarına güzel haber

Daha önceden Samsung televizyonlarına gelen Apple TV uygulaması şimdi de LG televizyonlarına geliyor. LG, Apple TV ve beraberindeki Apple TV+ servisinin bundan böyle 80’den fazla ülkedeki  belli LG televizyonları için kullanılabileceğini açıkladı. ‌

Advertisement

Apple TV‌ uygulamasını destekleyen TV’ler, kullanıcıların iPhone, iPad veya Mac üzerinden kablosuz olarak içerik aktarmasına imkan tanıyor. AirPlay 2 ile, Apple cihazlarından video, fotoğraf, müzik gibi içerikleri LG akıllı TV’lere göndermek mümkün. Uygulamada bununla birlikte iTunes Store’da yer alan filmler satın alınabiliyor veya kiralanabiliyor. 4K HDR desteği sayesinde kullanıcılar yüksek görüntü kalitesindeki içeriklere ulaşabiliyor. Uygulamada kullanıcılar için film ve program önerileri de yer alıyor. Kullanıcıların beğenerek izledikleri içeriklere göre oluşturulan özel seçkiler de uygulamada bulunuyor. ‌Apple TV‌ uygulamasını içeren TV modelleri arasında 2019 LED TV’ler ve NanoCell TV’ler (SM9X ve SM8X serisi) bulunuyor. Şirket, ilerleyen günlerde ‌Apple TV‌ uygulamasının belirli UHD UM7X ve UM6X modellerinde de yayınlanacağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG televizyon modellerinin hepsi Apple TV uygulamasına kavuşacak mı?

Gelecekte şirket, ‌Apple TV‌ uygulamasını 2018 modellerine getirmeyi planlıyor. Ancak bu desteğin bu yılın sonlarına kadar olmayacağını belirtmekte yarar var. Diğer televizyon modellerine Apple TV uygulaması geldiğinde sizlere aktaracağız. LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir

AirPods Pro’nun tanıtım videosu