reklamı kapat

POPÜLER

Adobe Photoshop CC Select Subject

Photoshop CC’ye yapay zeka destekli “sihirli” özellik [Video]

2017 yaz aylarında düzenlediği MAX 2017 kapsamında yapay zekanın ürünlerine katkısını sergileyen Adobe, hatırlarsınız “Select Subject” isimli bir özellik tanıtmıştı. İşte bu özellik son Photoshop CC sürümüyle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

MAX 2017 konferansında Cloak , Scribbler ve  Scene Stitch gibi teknolojiler tanıtan Adobe, Sensei yapay zeka altyapısını Photoshop içerisine de entegre etmek istediğini belirtmişti. İşte bu noktada hazırlanan Select Subject, yeni son Photoshop CC ile kullanıma çıktı. Bu özellik yapay zeka teknolojisini kullanarak obje seçim sürecini çocuk oyuncağı haline getiriyor. Program içerisinde yer alan diğer birçok seçim aracından farklı olarak otomatik çalışan özellik, bakıldığı zaman büyük kolaylık getiriyor. Dekupe sürecini adeta sihirli hale getiren yeni özellik, gördüğümüz kadarıyla oldukça da hızlı çalışıyor. Büyük projeler içşn sayısız dekupe yapayanlar hayatını kolaylaştıracak özellik, tek tuşla görev yapıyor olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Adobe Photoshop CC Select Subject
Adobe Photoshop CC Select Subject

Adobe Photoshop CC gelişmeye devam ediyor

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf düzenleme ve tasarım uygulamalarından Photoshop, çok uzun süredir hayatımızda yer alıyor. Artık sınırlarına geldiği düşünüldüğünde her zaman kullanıcıları şaşırtmayı başaran yazılım, yapay zeka ile yeni bir yola giriyor. Sürekli olarak kendisini geliştiren bu yapay zeka, birçok can sıkan ve vakit alan işlemi üzerine alıyor. Bu da kişilerin yaratıcı zamanlara daha fazla kullanması anlamına geliyor. Yazılım son sürümüne Creative Cloud üzerinden ulaşabilirsiniz.

Video