reklamı kapat

POPÜLER

90. Oscar Ödülleri adayları belli oldu

Sinemanın en iyilerini belirlemeyi kendisine misyon edilenen Akademi Ödülleri bu sene 90’ıncı kez sahiplerini bulmaya hazırlanıyor. Adayların belli olmasıyla birlikte geri sayım başladı. Büyük gün ise 4 Mart.

En İyi Film

Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing Missouri

En İyi Yönetmen

Dunkirk, Christopher Nolan
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
Phantom Thread, P.T. Anderson
The Shape of Water, Guillermo del Toro

En İyi Erkek Oyuncu

Timothee Chalamet, Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

En İyi Kadın Oyuncu

Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

En İyi Uyarlama Senaryo

Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

En İyi Orijinal Senaryo

The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

En İyi Şarkı

Mighty River, Mudbound
Mystery of Love, Call Me By Your Name
Remember Me, Coco
Stand Up For Something, Marshall
This Is Me, The Greatest Showman

En İyi Animasyon Film

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

En İyi Film Müziği

Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Görüntü Yönetimi

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarımı

Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

En İyi Ses Düzenlemesi

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Montajı

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

En İyi Saç ve Makyaj

Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

En İyi Kısa Film

DeKaleb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Wantu Wote/All of Us

En İyi Kısa Animasyon Film

Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

En İyi Film Montajı

Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

En İyi Kısa Belgesel

Edith and Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin
Knife Skills
Traffic Stop

En İyi Belgesel Film

Abbicus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Man in Aleppo
Strong Island

En İyi Yabancı Dilde Film

A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

YORUMLAR