reklamı kapat

POPÜLER

Jimmy Kimmel

90. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

Sunuculuğunu Jimmy Kimmel’ın üstlendiği 90. Oscar Ödül Töreni’nin kazananları belli oldu. Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda gerçekleşen ödül töreninde en iyi film ödülü The Shape of Water kazandı.

En büyük rakibi Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’yi geride bırakıp ödülün sahibi olan film en iyi yönetmen ödülünün de sahibi oldu. Guillermo del Toro’nun en iyi yönetmen ödülünü kazandığı gecede en iyi erkek oyuncu ödülünü Darkest Hour’da Winston Churchill’in hayatını canlandıran Gary Oldman aldı. (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’de başarılı oyunculuk sergileyen Frances McDormand’ın en iyi kadın oyuncu ödülünü aldığı gecede kazanan diğer isimlere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

En iyi film
Kazanan: The Shape of Water

Diğer adaylar
Call me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En iyi yönetmen
Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water)

Diğer adaylar
Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Get Out)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)

En iyi erkek oyuncu
Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour)
Diğer adaylar

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya (Get Out)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

En İyi Kadın Oyuncu
 Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Diğer adaylar

Sally Hawkins (The Shape of Water)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Diğer adaylar
William Defoe (Florida Project)
Christopher Plummer (All the Money in The World)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape of Water)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Kazanan: Allison Janney (I, Tonya)

Diğer adaylar
Mary J. Blige (Mudbound)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octovia Spencer (The Shape of Water)

Yabancı Dilde En İyi Film
Kazanan: A Fantastic Woman

Diğer adaylar
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

En İyi Animasyon Filmi
Kazanan: Coco

Diğer adaylar
The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand
Loving Vincent

En iyi belgesel film
Kazanan: Icarus

Diğer adaylar
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Last Men In Aleppo
Strong Island

En iyi kısa animasyon filmi
Kazanan: Dear Basketball

Diğer adaylar
Negative Space
Garden Party
Lou
Revolting Rhymes

En iyi makyaj ve saç tasarımı
Kazanan: Darkest Hour

Diğer adaylar
Victoria & Abdul
Wonder

En iyi kostüm tasarımı
Kazanan: Phantom Thread

Diğer adaylar
Beauty and The Beast
Darkest Hour
The Shape of Water
Victoria & Abdul

En iyi film kurgusu
Kazanan: Dunkirk

Diğer adaylar
Baby Driver
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En iyi özgün senaryo
Kazanan: Get Out

Diğer adaylar

The Big Sick
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi görüntü yönetimi
Kazanan: Blade Runner 2049

Diğer adaylar
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

En iyi uyarlama senaryo
Kazanan: Call Me By Your Name

Diğer adaylar
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

En iyi ses miksajı
Kazanan: Dunkirk

Diğer adaylar
Baby Driver
Blade Runner 2049
Shape of Water
Star Wars: Last Jedi

En iyi ses kurgusu
Kazanan: Dunkirk

Diğer adaylar
Baby Driver
Blade Runner 2049
Shape of Water
Star Wars Last Jedi

En iyi kısa film (Canlı Aksiyon)
Kazanan: The Silent Child

Diğer adaylar
Dekalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
Watu Wote / All of us

En iyi prodüksiyon tasarımı
Kazanan: The Shape of Water

Diğer adaylar
Beaty and Beast
Blade Runner
Darkest Hour
Dunkirk

En iyi görsel efekt
Kazanan: Blade Runner 2049

Diğer adaylar
Guardians of The Galaxy Vol. 2
Star Wars The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
Kong: Skull Island

En iyi kısa belgesel
Kazanan: Heaven is a Traffic Jam on the 405

Diğer adaylar
Edith+Eddie
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

En iyi film müziği
Kazanan: The Shape of Water

Diğer adaylar
Dunkirk
Phantom Thread
Star Wars the Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri