reklamı kapat

POPÜLER

House of Cards 6. sezon

House of Cards 6. sezon için ilk fragman paylaşıldı [Video]

Kevin Spacey‘nin geçtiğimiz yıl ortaya çıkan taciz skandalının ardından Netflix‘in sevilen serisi House of Cards, Spacey’i diziden çıkararak finali böyle yapacağını duyurmuştu. House of Cards 6. sezon tanıtımı nihayet geldi.

Geçtiğimiz yıl patlak veren ve bu yıl da yankıları hala devam eden Hollywood taciz skandalları, pek çok ünlü ve başarılı ismin kirli yüzünü ortaya çıkardı. Bu isimler arasında sayısız filmde ve dizide yer almış oyuncu Kevin Spacey de bulunuyor. Spacey’nin taciz skandalını kısaca hatırlamak gerekirse; şimdilerde Star Trek: Discovery’de rol alan Anthony Rapp, bundan 30 sene önce daha kendisi 14 yaşındayken Spacey’nin onu taciz ettiğini açıklamıştı. Spacey ise oldukça kötü hazırlanmış ve tamamen dikkat dağıtmaya yönelik; özrü kabahatinden büyük bir özür metniyle tartışmaları alevlendirmişti. Bu olayları izleyen günlerde hızlı bir şekilde tepki veren Netflix önce en sevilen dizilerinden House of Cards’ı iptal ettiğini duyurmuş, daha sonra Spacey olmadan yollarına devam edeceklerini açıklamıştı. Spacey’siz ilk House of Card’ın fragmanı ise paylaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

House of Cards 6. sezon fragmanı

Yapılan açıklamada 6. sezon serinin final sezonu olarak belirtilmişti. Son sezonun ise Claire Underwood‘a odaklanacağı zaten daha önce açıklanmıştı. Nitekim kısa fragmanda da Robin Wright‘ın başarıyla canlandırdığı Claire Underwood’u görüyoruz. Çok kısa bir fragman olduğu için yeni sezondan pek detay yok. Ancak Oval Ofis’te koltuğundaki Underwood tanıtım sonunda ayağa kalkarak “Daha yeni başlıyoruz.” diyor. Buna gerçekten inanmak isterdik ancak ne yazık ki yeni başlayamıyoruz. Zira 6. sezon serinin son sezonu olarak açıklandı. Üstelik diğer sezonlar gibi 13 bölüm değil 8 bölüm olacağı da söylendi. Açıkçası sadece Claire Underwood’lu bir House of Cards’ı daha uzun izlemek isterdik. 6. sezon için net bir yayın tarihi açıklanmadı. Ancak dizinin sonbaharda geleceği belirtiliyor.