reklamı kapat

POPÜLER

house of cards

House of Cards’ın 5. sezonunun yayın tarihi belli oldu [Video]

Netflix’in başarılı yapımlarından biri olan House of Cards yeni sezonuyla geri dönüyor. İzleyiciler tarafından büyük bir beğeniyle takip edilen dizi Kevin Spacey’nin gösterdiği etkileyici performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Politik drama türünde bir Amerikan dizisi olan House of Cards, hırslı bir politikacı Francis Underwood’un (Kevin Spacey) zirveye çıkış hikayesini ve başkanlık sürecini konu alıyor.

Sezon finalinde Frank Underwood‘un terörle ilgili sarf ettiği “Terörü biz yaratırız” söylemini hatırlatan bir kısa videoyu Twitter hesabı üzerinden paylaşan House of Cards, beşinci sezonun 30 Mayıs‘ta Netflix’te izleyicilerle buluşacağını duyurdu. Frank ve karısı Claire’ın (Robin Wright) ilişkilerinde bazı çatlaklar görmeye devam edeceğimiz yapımın yeni bölümlerinde daha önceki sezonlarda imzası bulunan Beau Willimon yer almayacak. Willimon daha önce yapmış olduğu açıklamada farklı projeleri değerlendireceğinden ötürü böyle bir karar aldığını ifade etmişti.

Beşinci sezon tanıtım videosunda Amerika Birleşik Devletleri başkanlık yemininden sözler yer alıyor. Yıldızsız Amerika bayrağının dalgalandığı da gözden kaçmıyor. Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Nathan Darrow, Michael Gill, Mahershala Ali, Rachel Brosnahan ve Kate Mara gibi oyuncuların rol aldığı dizi daha önceki bölümlerde olduğu gibi yine izleyicileri ekran başına kilitlemeye hazırlanıyor. Dizinin yeni sezonunu merakla bekliyoruz.

VİDEO