reklamı kapat

POPÜLER

house of cards

Kevin Spacey kovuldu; House of Cards’ta yıkım süreci başladı

Geçtiğimiz hafta Kevin Spacey skandalı yüzünden House of Cards’ın altıncı sezonda son bulacağı açıklanmıştı. Taciz açıklamalarının ardı arkası kesilmeyince Netflix, Kevin Spacey ile yolları tamamen ayırma kararı aldı. Bu doğrultuda Spacey’nin House of Cards’tan kovulduğu duyuruldu.

Hatırlayacağınız üzere Harvey Weinstein’e yapılan suçlamaların ardından Kevin Spacey de taciz iddialarıyla gündeme gelmişti. Star Trek: Discovery’de rol alan Anthony Rapp 30 sene önce yaşadıklarını paylaşmış ve 14 yaşındayken Spacey tarafından taciz edildiğini ifade etmişti. Ünlü oyuncu ise yaşananları hatırlamadığını söylerken alkollü olmasını bahane göstermiş, üstüne bir de eşcinsel olduğunu duyurmuştu. Tüm bu karmaşanın ardından taciz iddialarının arkası kesilmedi. Pek çok farklı isim Anthony Rapp’le benzer şeyler yaşadığını açıkladı. House of Cards ekibinde çalışan ve ismini saklamayı tercih eden sekiz kişinin açıklamaları ise bardağı taşıran son damla oldu.

Netflix’ten karar değişikliği

Başlangıçta House of Cards’ı altıncı sezonda bitireceğini duyuran Netflix bu kararında değişikliğe gidiyor. Kevin Spacey dizinin oyuncu kadrosundan çıkartılıyor. Bu da hikayenin Frank Underwood olmadan devam edeceği anlamına geliyor. Bunun yanında yapımcılığını ve başrolünü Spacey’nin üstlendiği Gore projesi de rafa kaldırıldı. Böylece Netflix ünlü oyuncuyla arasındaki tüm bağları kopartma yoluna gitti.