reklamı kapat

POPÜLER

house of cards
house of cards
house of cards
house of cards

House of Cards’ın geleceği sonunda netleşti

Kevin Spacey’nin taciz skandalının ardından Netflix‘in en sevilen yapımlarından biri olan House of Cards’ın geleceği sonunda netleşti.

Hollywood’un gizli kalmış taciz skandallarının Harvey Weinstein’dan başlayarak bir bir ortaya çıkarılmasıyla beraber Kevin Spacey’nin de geçmişindeki taciz skandalı gündeme bomba gibi düştü. Bu skandal olay Star Trek: Discovery’de rol alan Anthony Rapp’in 30 sene önce, Rapp 14 yaşındayken, Spacey’nin kendisini taciz ettiğini açıklamasıyla ortaya çıkmıştı. Spacey’nin tamamen dikkat dağıtmaya yönelik, özrü kabahatinden büyük açıklaması ise tartışmaları daha da alevlendirmiş, şaşkınlık ve öfkeyle karşılanmıştı.

Tüm bu süre zarfında hızlı bir karar alan Netflix, önce Spacey’nin Robin Wright’la başrolü paylaştığı House of Cards’ın tamamen kaldırılabileceğini duyurmuştu. Sonrasında ise dizinin Claire Underwood (Robin Wright) karakteriyle devam edilebileceği söylenmişti. Sonunda dizinin nihai kaderi belli oldu.

House of Cards devam edecek

Dizinin içerik sorumlusu Ted Sarandos, pazartesi günü House of Cards’ın final sezonunun 2018’de çekileceğini müjdeledi. Tabii ki Kevin Spacey olmadan. Dizinin altıncı ve final sezonu 8 bölümden oluşacak ve başrolü sadece Robin Wright olacak. Önceki sezonların aksine son sezonun neden 13 bölüm değil de 8 bölüm olacağı şimdilik net değil. Ancak hikayenin toparlanıp bir finalle noktalanacağı kesin. Claire Underwood’a odaklanan dizi, hem taciz skandalını profesyonel bir şekilde yönetmeyi başarıyor hem de hayranları yarı yolda bırakmıyor.