reklamı kapat

POPÜLER

house of cards

Kevin Spacey skandalı House of Cards’ın sonu oldu

Netflix’in en beğenilen dizilerinden biri olan bol ödüllü House of Cards, Kevin Spacey skandalının ardından bitiyor.

İptal kararının ardında uzun süre gündemi meşgul eden büyük bir skandal yatıyor. Durumu kısaca özetlemek gerekirse Hollywood’un son dönemlerdeki taciz gündemine göz atmak gerekiyor. Harvey Weinstein‘e yapılan suçlamalarla başlayan akım Hollywood’daki gücünü kötü kullanan ünlü isimlere sıçramayı sürdürüyor. Taciz iddialarıyla gündeme gelen son isim ise Kevin Spacey oldu.

Netflix’ten önemli karar

Şimdilerde Star Trek: Discovery’de rol alan Anthony Rapp tam 30 sene önce yaşanan bir olayı gündeme getirdi. Henüz 14 yaşındayken Kevin Spacey’nin evindeki bir partiye davet edildiğini ve partinin sonunda Spacey tarafından taciz edildiğini açıkladı. Onun bu sözleri medyada büyük yankı buldu. O dönemde 28 yaşında olan Kevin Spacey iddiaları Twitter üzerinden yanıtladı. Bahsi geçen geceyi hatırlamadığını ancak Anthony Rapp’ten özür dilediğini ifade etti. Yaşananları unutturmasını umarak da eşcinsel olduğunu resmen duyurdu. Fakat onun bu taktiği pek işe yaramadı.

Alınan tepkilerin ardından House of Cards‘a ev sahipliği yapan Netflix diziyi iptal ettiklerini duyurdu. Çekimleri süren altıncı sezon House of Cards’ın finali olacak. Son bölümlerin ne zaman ekrana geleceği ise henüz belli değil. Skandalın daha da büyümesi dizinin Netflix‘in programından tamamen kaldırılmasına neden olabilir.