reklamı kapat

POPÜLER

Adobe yapay zeka Photoshop CC

Photoshop, yapay zeka ile dekupe sürecini sihirli hale getiriyor [Video]

Düzenlediği MAX 2017 kapsamında yapay zekanın ürünlerine katkısını sergileyen Adobe, bugün sürecin sadece gösterimde kalmayacağını gösterdi. Yapay zeka sayesinde Photoshop yakında çok daha kolay ve kullanışlı hale geliyor.

MAX 2017 konferansında Cloak , Scribbler ve  Scene Stitch gibi teknolojiler tanıtan Adobe, Sensei yapay zeka altyapısını Photoshop içerisinde de entegre etmek istiyor. Bugün tanıtılan “Select Subject” özelliğiyle bunun getirisini gösteren şirket, bu özelliğin gelecek CC sürümlerinde kullanıma çıkacağını belirtiyor. Peki Select Subject tam olarak ne işe yarıyor?. Bildiğiniz gibi popüler fotoğraf düzenleme uygulaması içerisinde obje seçimi için birçok araç yer alıyor. Bunların çoğu manuel seçim gerektirirken, Sensei temelli Select Subject tüm bu seçim sürecini otomatik hale getiriyor. Yani fotoğraf içerisinde seçmek istediğiniz obje ya da kişileri kendisi seçen sistem, aşağıdaki videoya göre oldukça efektif çalışıyor. Dekupe sürecini adeta sihirli hale getiren özellik, gördüğümüz kadarıyla oldukça da hızlı çalışıyor.

Yapay zeka sadece Photoshop değil tüm yazılım dünyasını değiştirecek

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden birisi olarak Adobe, yapay zekaya çok büyük önem veriyor. Ürünlerinin “daha akıllı” olması için sürece erken giriş yapan şirket, teknolojisini şu şekilde tanıtıyor: “Sensei, gelişmiş bilimsel gücü sayesinde en karmaşık deneyim zorluklarının üstesinden gelmenizi sağlar. Geniş hacimli içerik ve veri varlıklarının yanı sıra yapay zekayla makine öğrenimini kullanan Adobe Sensei, dünyanın en iyi dijital deneyimlerinin arkasındaki güçtür.”

Video