reklamı kapat

POPÜLER

Photoshop Camera kamera uygulaması

Yapay zekalı dikkat çeken fotoğraf uygulaması: Photoshop Camera

Adobe, mobil dünyaya yatırım yapmaya devam ediyor. Firmanın yeni uygulaması ise yapay zekalı fotoğraf uygulaması Photoshop Camera oluyor.

Adobe, kısa süre önce iPad için Photoshop’u indirmeye açması yanında Illustrator için de sevindiren bir duyuru yaptı. Ancak firmanın elinde bir duyuru daha vardı. O da Photoshop Camera oldu. Şimdilik kısıtlı bir kitleye açılan fotoğraf uygulaması, iOS ve Android için hazırlanıyor. Önümüzdeki dönemde herkes için çıkacak sürüm, yapay zeka Sensei temelinde çekilen / içerisine eklenen fotoğrafı algılıyor ve ona özel filtreler uygulayabiliyor. Filtrelerini gerçek zamanlı olarak da kullandıran uygulama, kağıt üstünde oldukça eğlenceli görünüyor. Yapay zeka sayesinde kendisini tekrar eden sonuçlar sunmayacağı düşünülen uygulama, fotoğraf düzenlemeyi bilmeyenler için de güzel görünüyor. Birçok düzenlemeyi kendi başına otomatik olarak yapabilen Photoshop Camera, buna karşın manuel düzenleme seçenekleri de sunuyor. Fotoğraflara hareketli objeler de ekleyebilen fotoğraf uygulaması, otomatik olarak maskeleme de yapabiliyor. Bu sayede obje seçimi ve ona bağlı efektleri ekleme süreci ciddi şekilde kolay hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Photoshop Camera uygulaması merak uyandırdı

Fotoğraf düzenleme odaklı hali hazırda birçok uygulaması bulunan Adobe, yeni seçenekleri de sunmayı sürdürüyor. Bu durum biraz kafa karıştırmasına rağmen kullanıcıları memnun ediyor. Sürümü şimdiden denemek için burayı ziyaret edebilirsiniz. Tam çıkış için 2020’nin başına işaret ediliyor. Uygulamanın ücretsiz olacağını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı saat modeli