reklamı kapat

POPÜLER

justice league

DC tarihinin en kısa filmi geliyor!

Yıldız isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla dikkat çeken, bir dönem yönetmen değişikliği sebebiyle gündemden düşmeyen Justice League süresiyle de adından söz ettirecek gibi görünüyor.

DC çizgi romanlarından uyarlanan Justice League geride bıraktığımız sene boyunca en çok konuşulan filmlerden biri oldu. Batman v Superman’in ardından filmin yeniden çekileceği, Ben Affleck‘in Batman olmaktan vazgeçtiği, Henry Cavill‘ın sakallarının Warner Bros.’a bir servete mal olduğu konuşuldu. Bu haberlerin büyük bir kısmı da yalanlandı. Ancak sevilen kahramanları beyaz perdeye taşıyan Zack Snyder‘in ayrılığı herkesi şaşırttı. Snyder yaşadığı aile trajedisinin ardından görevini Joss Whedon‘a bıraktı. Marvel Sinematik Evreni’ni inşa eden Whedon yeniden çekimlerin sorumluluğunu üstlendi.

DC’nin en kısa filmi

İlk çıkan yorumlarla övgü toplayan bu film DC sinematik evreninde bir başka özelliğiyle daha öne çıkacak: DC tarihinin en kısa filmi olacak! Paylaşılan verilere göre Justice League sadece 121 dakika uzunluğunda olacak. Üstelik yeniden çekimlerle kısalan sürenin hikayeye ve dolayısıyla filme olumlu şekilde yansıdığı dile getiriliyor. Hatırlarsanız Batman v Superman’in en fazla eleştirilen özelliklerinden biri de süresiydi. Warner Bros. aynı hatayı bir kez daha yapmayacak gibi görünüyor. Üstelik en kısa DC filmi unvanına erişecek Justice League yine 2 saat sürecek. Bu da günümüz filmleri için pek de kısa bir süre sayılmaz.

Yönetmenliğini Zack Snyder’in üstlendiği, Joss Whedon’ın da destek olduğu Justice League’i 17 Kasım‘dan itibaren seyredebileceğiz.