reklamı kapat

POPÜLER

Zack Snyder haklı bir sebeple Justice League’in yönetmenliğini bırakıyor

Geçtiğimiz sene vizyona giren Batman v. Superman: Dawn of Justice ile çok eleştirilen Zack Snyder bir aile trajedisi sebebiyle Justice League’in yönetmenliğini bıraktığını açıkladı.

The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Zack Snyder iki ay önce kızının ölümüyle ciddi bir sarsıntı yaşadı. 20 yaşında olan Autumn‘un kendi canına kıyması uzunca bir süre aile içinde tutuldu. Bu süreçte Warner Bros. çekimleri iki haftalığına durdurdu. Zack Snyder tüm yaşananlardan sonra Justice League’e dönmeyi ve çalışarak normal yaşama uyum sağlamayı planlıyordu. Fakat kızının intiharı ardından süreç onun hayal ettiği gibi ilerlemedi. Justice League‘in her daim mercek altında olması zaten işleri zorlaştırıyordu. Üzerine Londra’da gerçekleşmesi gereken ek çekimler Zack Snyder’ın projeden çekilip, ailesine odaklanma kararı almasına neden oldu.

Warner Bros.’un açıklamalarına bakılırsa bu trajik durum Justice League’in vizyon tarihini değiştirmeyecek. Zack Snyder yönetmenlik görevini Batgirl’ü beyaz perdeye taşıyacak olan Joss Whedon‘a devredecek. Yapılan açıklamalarda filmin Zack Snyder’ın ön gördüğü şekilde çekileceği, bu önemli görevi de güvenilir birine emanet ettiğinin altı çiziliyor. Daha önce The Avengers ile Marvel Sinematik Evreni’nin temellerini atan Whedon, DC’nin geleceğinde önemli bir rol üstlenecek gibi görünüyor.

Bizler de Zack Snyder ve ailesine baş sağlığı diliyoruz.