reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Justice League

Orijinal Justice League filminin şaşırtıcı süresi

Justice League filminin Zack Snyder tarafından çekilip kurgulanan versiyonu vizyona girseydi, oldukça uzun bir film izleyecektik. Yönetmenin paylaşımı orijinal versiyonun şaşırtıcı süresini gözler önüne seriyor.

Advertisement

Warner Bros. stüdyolarının DC çizgi romanlarından uyarladığı Justice League’in çok başarılı bir iş olacağı düşünülüyordu. Batman, Superman, Wonder Woman, Aquaman, The Flash ve Cyborg gibi karakterleri bir araya getirecek olması daha en baştan beri dikkat çekiciydi. Fakat filmin hazırlık aşamasında pek çok aksaklık yaşandı. Zack Snyder tarafından çekilen Justice League alışılmış filmlerden çok daha uzundu. Warner Bros. stüdyoları bazı sahnelerin çıkartılıp yerine yenilerinin çekilmesini planladı. Ancak bu yeniden çekilecek sahneler için Zack Snyder geri dönemedi. Kızının intiharından sonra yas tutan yönetmenin yerini Joss Whedon aldı. Stüdyonun değiştirdiği versiyon vizyona girdi ve izleyiciler tarafından beğenilmedi. O zamandan beri hayranlar #ReleaseTheSnyderCut kampanyasıyla gündemde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Justice League filminin orijinal süresi

Kendi filmini istediği gibi yayınlayamayan Zack Snyder da bu kampanyaya destek veriyor. Başarılı yönetmen geçtiğimiz günlerde The Snyder Cut olarak adlandırılan versiyonun gerçekten varolduğunu paylaştığı fotoğrafla gözler önüne serdi. Bu fotoğraftaki en dikkat çekici detay ise filmin süresi oldu. Zack Snyder’ın çektiği versiyon tam olarak 214 dakika olacaktı. Bu da 3 saat 34 dakika demek. Paylaşım sayesinde filmin gerçekten de çok uzun olduğunu anlıyoruz. Bu sebepler çıkartılan sahneleri ve filmin orijinal versiyonunu iyice merak etmiş durumdayız!

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı