reklamı kapat

POPÜLER

Adobe Acrobat

Adobe Acrobat da “üretken yapay zeka” ile güçlendirildi

Adobe, yapay zeka tarafındaki adımlarıyla hız kesmiyor. Bu sefer oldukça popüler Adobe Acrobat, “üretken yapay zeka” ile güçlendirildi.

“PDF oluşturun ve düzenleyin. Kolayca iş birliği yapın. Belgeleri e-imzalayın ve imza toplayın. Dilediğiniz yerde çalışın ve her şeyi tek bir uygulamada yapın. Acrobat her zaman yanınızda.” açıklamasıyla öne çıkarılan ve Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Adobe Acrobat, bir AI Assistant ya da üretken yapay zeka destekli bir yardımcı ile güçlendiriliyor. Bu yeni tasarlanan yardımcı açılan belgeleri özetleyebiliyor, belge hakkında sorulan soruları yanıtlayabiliyor ve içeriğe göre farklı zenginleştirme / düzeltme önerilerinde bulunabiliyor. Şu an “beta” olarak kullanıma sunulan yardımcı, Acrobat’ın destek verdiği her formatta görev yapabiliyor ve Adobe’nin açıklamasına göre eriştiği verileri kayıt altına almıyor ya da LLM eğitiminde kullanmıyor. Yapısı gereği cevabı belgede olmayan bazı soruları da cevaplayabilen asistan, birçok durumda büyük fayda sağlayacak ve zaman kazandıracak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adobe, üretken yapay zeka ile özellikle Photoshop tarafını inanılmaz güçlü hale getirdi. Burada en çok dikkat çeken özellik ise “Generative Fill” oldu. Generative Fill sistemi kaçıranlar için “Adobe Firefly” yapay zeka sistemini temel alıyor. Teknoloji kişilerin sadece yazarak bir fotoğraftan obje çıkarmasına, fotoğrafa bir obje eklemesine ya da bir fotoğrafı genişletmesine ya da sınırların ötesinde büyütmesine imkân tanıyor.

Fotoğrafın normalde olmayan kısımlarını, sizin yazdıklarınız ile Adobe Firefly üzerinden oluşturan Generative Fill teknolojisi, ilk başta tam olarak anlaşılmadı ancak Photoshop üzerinde adeta bir devrim yaptı. Fotoğraflardan obje çıkarma konusunda “Content-Aware Fill” aracından çok ama çok daha iyi çalışan sistem, kişilere yarattığı içerikler özelinde üç farklı varyasyon sunuyor ve objelerin düştüğü yansımalar konusunda da beklentileri aşan bir performans ortaya koyuyor. Genişletilen alanlar için üzerinde düzenleme yapılabilen katmanlar oluşturan sistem, birçok durumda gerçekten devasa zaman kazandırıyor.

Adobe Acrobat güncellemesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER