reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en akıllı kol saati [Video]

Secret Labs ve House of Horology şirketleri tarafından geliştirilen Agent isimli kol saati Kickstarter platformu üzerinden kullanıcıların beğenisine sunuldu. Üretim için gerekli olan 100 bin dolarlık barajı çoktan aşan Agent, bağış yapan kullanıcılara aralık ayında gönderilmeye başlanacak. Dünyanın en akıllı kol saati olduğu iddia edilen Agent, 1,28 inçlik (128×128) Sharp Bellek Ekran’a sahip.
Agent
Her piksele bir bit belleğin entegre edildiği ekran teknolojisi LCD ve elektronik mürekkep teknolojilerinden yararlanan bir görüntüleme çözümü sunuyor. Cihazın sahip olduğu bellek ekran teknolojisi, Atmel’in düşük güç tüketimli işlemcisi ve 120 MHz hızında çalışan çift çekirdekli ARM Cortex M4 işlemci kol saatinin pil sorunu ile karşılaşmasına engel oluyor. Akıllı saat modunda 7 güne kadar, saat modunda ise 30 güne kadar kullanım imkanı sunan saatte Bluetooth 4.0 BD/EDR + LE, üç eksenli ivme ölçer, ortam ışığı sensörü ve titreşim motoru bulunuyor.
Agent
Suya karşı da dayanıklı kol saatinin uygulamaları Microsoft Visual Studio 2012 ile geliştirilebiliyor. Geliştirilen uygulamalar saate Bluetooth sayesinde aktarılıyor. iOS, Android ve Windows Phone 8’li cihazlarla uyumlu şekilde çalışabilecek olan kol saati kablosuz şarja (Qi standardı mevcut) da destek veriyor ve şarj standı üzerinden kolayca şarj edilebiliyor. Montajı Amerika’da yapılacak olan Agent, NET Micro Framework 4.3 destekli AGENT OS 1.0 işletim sistemi kullanılıyor. Kullanıcılar kol saatini satın alırken farklı renk dikişlere sahip olan saat kayışı tercihinde bulunabiliyor. Turuncu, gri, yeşil, kırmızı ve mavi renk kayış seçenekleriyle gelecek olan kol saatini bağış yoluyla satın alan kullanıcılar 149 dolarlık bir meblağ ödeyerek aralık ayının gelmesini beklemeye başladı. Kol saatinin genel satış fiyatı ise 249 dolar. Kullanıcılar saat ile birlikte kablosuz şarj standını da isterlerse ödeyecekleri tutar 299 dolar.

VİDEO