reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı kol saati mi yapıyor?

Sanal dünyada dolaşan dedikodulara göre Apple’dan sonra Samsung‘un da akıllı kol saati için çalışma içinde. Üstelik yayınlanan ekran görüntüleri iddiaları doğrular nitelikte.

Kısa süre önce The Wall Street Journal ve The New York Times gibi kaynakların bildirdiği habere göre Apple’ın ürün yelpazesini genişleterek ileri teknoloji kol saati ürettiğinden bahsedilmişti. Kulislerde konuşulan diğer bir iddia ise firmanın en büyük rakiplerinden Samsung’un da aynı yolda olduğu yönünde. Zira Kore merkezli forum sitesinde yayınlanan, ismi açıklanmayan kaynaklardan elde edilen ekran görüntüleri teknoloji devinin “GALAXY Altius” kol saati projesini ortaya çıkardı.

Müzik çalar, e-mail ve mesajlara erişim gibi fonksiyonlarla donatılması planlanan cihazın işletim sistemi olarak Android’i mi yoksa özel altyapı (AltiusOS) mı kullanacağı henüz bilinmiyor. Üstelik Wi-Fi sayesinde internete de bağlanması düşünülen saat kendine ait ağ kurabilir. Samsung’un 2012’de piyasaya sürdüğü Android’li fotoğraf makinesi düşünüldüğünde iddiaların doğru olabileceği unutulmamalı. Bakalım önümüzdeki süreçte akıllı kol saati fikirleri hayata geçirilecek mi.
a3
a2