reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Posterous’u kapatıyor

Ücretsiz blog hizmeti Posterous yapılan açıklama ile yayın hayatına veda edeceğini duyurdu. Kullanıcılar arasında şok etkisi yaratan karar neticesinde platformun kapatılacağı tarih de belirlendi.

2008 yılında sanal dünyaya adım atan Posterous, sektöre giriş yaptıktan sonra hızla yükselmeye başladı. Öyle ki kolay arayüzü ve sadeleştirilmiş tasarımıyla dikkat çeken servis kısa sürede milyonlarca kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Geçtiğimiz yıl mart ayında Twitter tarafından satın alınan site tüm çalışanlarıyla mikro blog’un bünyesine dahil oldu.

Sosyal ağ ile birleşmesinin ardından çalışmalarını sürdürerek yeniliklerine devam eden Posterous ekibi adına konuşan CEO Sachin Agarwal artık tam kapasite Twitter’a odaklanacaklarını, bu yüzden posterous.com ve mobil uygulamaların 30 Nisan 2013‘ten itibaren yayından kaldırılacağını üzülerek bildirdi. Yolculukları boyunca kendilerini yalnız bırakmayan kullanıcılarına teşekkür eden Agarwal, ilgili tarihten itibaren blog’lara erişimin sonlandırılacağının altını çizdi.

KAPATMA KARARI BEKLENİYORDU
Twitter’ın satın almasıyla güçlenerek daha farklı bir yapıda karşımıza çıkması ümit edilen servis aralık ayında kişilerin yazılarını WordPress ve Tumblr gibi diğer adreslere taşımaları için “dışarı aktar” yeniliğini çıkarması, üstüne geçtiğimiz ay yeni üye alımını durdurması kapatma kararının sinyalini vermişti.